Japonya’nın en büyük bankası kripto para borsası açacak

Varlıklarıyla Japonya’nın en büyük bankası ve finans kuruluşu olan Mitsubishi UFJ Financial Group, kurumsal ve bireysel kullanıcıları hedef alacak bir Bitcoin ve kripto para borsası kurmayı planlıyor. Ülkenin en büyük gazetelerinden biri olan Mainichi Shimbun, MUFG’nin yerel kripto para piyasasına hizmet etmek üzere kripto para borsası kurmak için yazılımcılardan oluşan bir ekip hazırladığını bildirdi. Bitcoin kayıplarına sigorta da geliyor Aynı kuruluş, geçtiğimiz haftalarda bildirdiğimiz gibi Bitcoin yatırımcılarının kullandıkları borsalar kapatıldığında veya saldırıya uğradığında Bitcoin yatırımcılarını koruyacak bir sigorta hizmeti de...

Varlıklarıyla Japonya’nın en büyük bankası ve finans kuruluşu olan Mitsubishi UFJ Financial Group, kurumsal ve bireysel kullanıcıları hedef alacak bir Bitcoin ve kripto para borsası kurmayı planlıyor.

Ülkenin en büyük gazetelerinden biri olan Mainichi Shimbun, MUFG’nin yerel kripto para piyasasına hizmet etmek üzere kripto para borsası kurmak için yazılımcılardan oluşan bir ekip hazırladığını bildirdi.

Bitcoin kayıplarına sigorta da geliyor

Aynı kuruluş, geçtiğimiz haftalarda bildirdiğimiz gibi Bitcoin yatırımcılarının kullandıkları borsalar kapatıldığında veya saldırıya uğradığında Bitcoin yatırımcılarını koruyacak bir sigorta hizmeti de başlatacak. Söz konusu hizmetin önümüzdeki Nisan ayında hazır olması bekleniyor.

Asya’da kripto para birimleriyle ilgili olarak önemli gelişmeler oluyor. Kurumsal şirketler özellikle kripto para birimleri hizmetlerine ağırlık veriyorlar. Bir Asya ülkesi olan Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda ülkenin en büyük ikinci bankası olan Shinhan Bank’ın müşterilerinin kullanımına sunmak üzere bir dijital cüzdan hazırlığı içinde olduğu bildirilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl