Borsalardaki Bitcoin arzı son 5 senenin dibini gördü

Binance'e ABD'de açılan davalar, kripto alanında yaşanan hack olaylarının artması ve Bitcoin'in uzun vadeli bir yatırım aracı olarak sürekli yükselen fiyatı borsalardan BTC'lerin her geçen gün daha fazla çekilmesini sağlıyor. Santiment'in verdiği rakamlara göre borsalardaki Bitcoin sayısı son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Zincir üstü analiz firması Santiment son araştırmasında borsalardaki Bitcoin sayısının Aralık 2017’den bu yana en düşük seviyeye gerilediğini belirtti.

“Borsalara güven azalıyor”

Santiment şirketi konuyla ilgili attığı tweet’te yatırımcıların borsalara olan güvenlerinin azalması sebebiyle BTC’lerini soğuk cüzdanlarına çektikleri yazıldı:

“Borsalara olan güvenin her geçen gün azalması, yatırımcıların da Bitcoin’lerini kişisel cüzdanlarına çekmesine neden oluyor. Bununla birlikte en fazla Tether tutan 10 borsa cüzdanının değeri de 15.23 milyar dolar oldu. Böylece borsaların bu anlamdaki alım gücü de son 17 ayın zirvesine çıktı”

Hatırlanacağı üzere 2017’nin aralık ayında Bitcoin o dönemin tarihi zirvesi olan 20 bin dolara ulaşmıştı. Birkaç ayda kat be kat artan en büyük kripto paranın bu seviyeye yeniden gelmesi tam 3 sene sürmüş ve 2020 Aralık’ta yeni boğa sezonunun başlamasıyla 20 bin dolar aşılmıştı.

2023’ün başından bu yana %130 artan Bitcoin, son 5 yılda ise %800’den fazla değer kazandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl