SEC, ABD’li Bitcoin borsasının hisse senetlerinin alım satımını askıya aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ABD merkezli kripto para borsası ve madencilik şirketi Bitcoin Generation'un hisse senetlerinin alım satımını askıya aldı.

CoinDesk’te yer alan habere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Bitcoin Generation (BTGN) adıyla faaliyet yürüten kripto para borsası ve madencilik şirketinin hisse senetlerinin alım satımını geçici olarak askıya aldı.

Kurum tarafından bugün yapılan açıklamada BTGN’nin hisse senetlerinin şirketin halka açık olarak yayınladığı bazı bilgilerin yanlış olduğuna ilişkin endişeler nedeniyle 10 Mayıs 2019 tarihine kadar alınıp satılamayacağı bildirildi.

SEC özellike BTGN’nin finansal durumuna ilişkin mevcut bilgilerin doğruluğu ve yeterliliği, ödenmemiş payların ne kadar olduğu, BTGN ile ilgili tanıtım faaliyeti ve şirketin İngiltere merkezli bir kuruluştan aldığı öne sürülen tahvil konularında endişe taşıyor.

Oklahoma eyaletinin Bartlesville kentinde yer alan Bitcoin Generation, resmi internet sitesinde kendini Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin SV, Monero ve XRP’yi listeleyen bir kripto para borsası olarak tanımlıyor.

Sitede ayrıca şirketin 10,000’in üzerinde cihaza sahip bir madencilik tesisi işlettiği ileri sürülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl