Borsalardan Bitcoin çekimi son 7 ayın en düşük seviyesinde

Bitcon günlerdir 16 bin dolar seviyesinde kalırken, borsalardan çıkışlar da ciddi şekilde azaldı. Glassnode verisine göre borsa çıkışları son 7 ayın en dip seviyesinde yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda özellikle Binance borsasında yaşanan “banka kaçışı” olaylarından kısa süre sonra şimdi de tam aksine borsa çıkışları dibe vurdu. Zincir üstü veri platformu Glassnode, borsalardan çıkışların son 7 ayın en az seviyesinde olduğunu bildirdi.

140 binden 9 bin BTC’ye…

Özellikle Kasım ayındaki FTX çöküşünde çıkışlar ciddi şekilde artmıştı. Glassnode’un verdiği bilgiye göre 14 Kasım günü 142 bin 788 olan borsalardan BTC çıkışı, 25 Aralık günü itibariyle ise 9 bin 352 BTC’ye düştü. Yani çıkışlarda %93.5’luk azalma oldu.

Çıkışların bu kadar düşük olduğu son ayın Mayıs olduğu belirtilirken, 25 Aralık günü borsalarda bulunan Bitcoin sayısının 2.25 milyon olduğu bilgisi verildi. 2022’nin en yüksek noktası ise 2.8 milyondu. Mayıs ayındaki borsa çıkışlarının en büyük sebebi de Terra LUNA çöküşü ve onun yarattığı domino etkisiydi.

 

Hatırlanacağı üzere FTX’in iflasının ardından Binance borsasında da sorunların olduğu bir süre iddia edilmiş ve platformdan çekim işlemleri sadece 2 günde 6 milyar dolarlık rakama ulaşmıştı. Şirket, daha sonra yaptığı açıklamada, sadece belli bir zaman dilimi içerisinde USDC çekim işlemlerinde sorun olduğunu, bunun dışında tüm çekimlerin sorunsuz tamamlandığını belirterek, “Biz bu testi geçtik” açıklamasını yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl