Kripto para borsası Bitfinex 7 saate kadar kapalı kalacak

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bitfinex'in sunucu değişikliği nedeniyle 7 Ocak'ta 7 saate kadar çevrimdışı olacağı açıklandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, 7 Ocak 2019’da 7 saate kadar kapalı olacak.

Borsadan yapılan resmi açıklamada yeni sunuculara taşınma işlemi nedeniyle hem Bitfinex’in hem de Ethfinex’in 3-7 saat boyunca çevrimdışı durumda olacağı bildirildi.

Açıklamada platformların ne zaman kullanıma kapatılacağına ilişkin net bir saat verilmezken bunun daha sonra açıklanacağı kaydedildi.

 

Sunucular neden değişiyor?

Hem Bitfinex hem de Ethfinex’in ana şirketi olan iFinex, Amazon Web Servisleri’nin (AWS) bulut sisteminden İsviçre’deki Crypto Valley’in kalbinde yer alan bir veri merkezinde barındırılan bir altyapıya geçiş yapıyor.

Bu yeni sunucular sayesinde performansın iki kat daha hızlı olacağı ve yüksek güvenlik sağlayacağı ifade ediliyor. Ayrıca bunun 2019’da yapılması planlanan diğer gelişmelerle birlikte Bitfinex ve Ethfinex’in sektördeki en hızlı borsaya dönüşmelerinin ilk adımı olduğu belirtiliyor.

Bitfinex ve Ethfinex’in kapalı kaldığı süre boyunca hesap sahipleri cüzdanlarına erişemeyecekler ve her iki platformdaki tüm özellikler güncelleme süresi boyunca çevrimdışı olacak.

→ CARDANO’NUN KURUCUSU HOSKINSON’DAN MÜJDELİ HABER

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun