Bitcoin borsasından akla ziyan açıklama: Cüzdanları bulamıyoruz

Kanada'nın işlem hacmiyle en büyük borsası, yaptığı açıklamayla kripto para cüzdanlarına erişim sağlayamadıklarını bildirdi.

Kanada merkezli kripto para borsası Quadriga CX, borsanın cüzdanlarını bulamadıklarını söyledi.

Resmi internet sitesinde yer alan bir açıklamaya göre borsa Kanada iflas kanunu kapsamında iflas koruma başvurusunda bulundu.

Açıklamada ayrıca geçen birkaç hafta boyunca soğuk cüzdanlarda tutulan kripto para rezervlerini bulmak ve güvence altına almak için yoğun bir çaba sarf edildiği fakat başarısız olduğu belirtildi.

Borsa, 14 Ocak’ta kurucu ve CEO’su Gerald Cotten’in öldüğünü açıklamıştı. Bu ölüm duyurusunu takiben iki hafta içinde aniden kapanmıştı. Sosyal medyada yayılan söylentilerden bazıları, borsanın cüzdanlarına yalnızca kurucu Cotten’in erişiminin olduğu, onun ölümünün ardından cüzdanlara ulaşmanın mümkün olmadığı şeklindeydi.

Cotten’in öldüğüne ilişkin herhangi bir kanıt sunmayan platform, geçtiğimiz Ekim ayında bir Kanada bankasının hesaplarını dondurmasının ardından sorunlar yaşamaya başladı.

Quadriga CX, kurucusunun bu ayki ani ölümüne kadar Kanada’nın işlem hacmiyle en büyük kripto para borsasıydı.

Bu arada Quadriga CX, aniden kapanarak müşterilerini mağdur eden tek Kanada borsası değil. 2018 yılının Ekim ayında bir başka Kanada merkezli Bitcoin borsası MapleChange, hack’lendiklerini iddia ederek aniden çevrimdışı olmuş ve resmi Twitter sayfasından da müşterilerine “Paralarınızı geri ödeyemeyeceğiz.” açıklamasında bulunmuşlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl