İki büyük Bitcoin borsası, küresel medya devinin eline geçebilir

İki büyük Bitcoin borsası, 13 milyar dolarlık bir hisse devri anlaşması gerçekleşirse dünyanın en büyük medya kuruluşu Disney'e geçebilir.

İki büyük kripto para borsası, 13 milyar dolarlık satın alım anlaşması gerçekleşirse dünyanın en büyük medya kuruluşu Walt Disney’in eline geçecek.

The Korea Herald’da yer alan habere göre, çevrimiçi oyun devi NXC Corporation’ın başkanı Jung-ju Kim, şirketteki hisselerinin %98.6’sını satmayı planlıyor.

NXC, aynı zamanda Güney Kore’nin en büyük borsalarından Korbit ile dünyanın en eski Bitcoin borsalarından Bitstamp’in sahibi Nexon’da hisselerin yüzde 48’ini kontrol ediyor. NXC, eğer Disney’e satılırsa Nexon’un kontrol hisseleri, bu şirkete geçecek.

Nexon, 2017 yılında 80 milyon dolar ödeyerek Korbit’in yüzde 65’ini satın almıştı. Şirket geçtiğimiz yıl ise 2011’de faaliyetine başlayan en eski Bitcoin borsalarından biri olan Lüksemburg merkezli Bitstamp’in yüzde 80’ini almıştı.

Habere göre, Kim ile yakın ilişki içinde olan Disney, Çinli internet devi Tencent ve Güney Koreli Kakao gibi diğer rakiplerin yanında öncelikli.

Hisse devrinin 13.2 milyar doları bulacağı belirtiliyor. Eğer satış gerçekleşirse Disney, kripto para sektöründe önemli bir yer edinecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl