%1980 kâr getireni de var: İşte en çok kazandıran IEO’lar

Son zamanlarda kripto para borsalarında düzenlenen IEO'larda satılan token'lar, borsada listelenmelerinin ardından satış fiyatlarının kat be kat yukarısına tırmandı.

2017 yılı ve 2018’in ikinci yarısına kadar devam eden ICO çılgınlığı yerini IEO’ya bıraktı.

IEO, token satışlarının kripto para borsaları üzerinden yapıldığı bir fon toplama yöntemi.

Binance gibi önde gelen borsaların liderlik ettiği sürece birçok kripto para borsası katıldı. Şu anda belli başlı borsaların neredeyse tümü IEO düzenliyorlar. Binance, Bittrex, Huobi, Kucoin ve OKEx bunların en önemli örnekleri.

Şimdiye kadar bu borsalarda sayıları 10’u aşkın IEO’ya imza atıldı. Bunların çoğu yatırımcısına kat be kat kâr getirdi.

Son birkaç haftada borsalarda düzenlenen IEO’lar arasında en çok kazandıranı Huobi’de düzenlenen Top Network oldu. İlginin yüksek olduğu IEO’da satılan TOP token’ı zirve seviyesinde %1980 oranında getiri sağladı. TOP, şu anki seviyesinde ise satış fiyatından %900 yukarıda.

TOP’ı OKEx’teki Blockcloud takip ediyor. Projenin BLOC token’ı zirvede satabilene dolar bazında %1750 kâr getirdi. Şu anki seviyesi ise satış fiyatının %960 üstünde.

Binance’de düzenlenen en son IEO olan Celer Network, zirvede %430 kazandırdı. CELR token’ının şu anki fiyatı ise IEO fiyatından %250 yukarıda.

Kapsamlı liste şöyle:

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Walker Yanıtla

    Celer in o kadar kâr verdigine inanmiyorum,cok fazla dustu 1 ay icerdinde.neye dayanarak boyle sacma bir haberi veriyorsunuz anlamiyorum

    1. Burak Köse Yanıtla

      CELR, IEO’da 0.0067 dolardan satıldı. Şu anki fiyatı 0.0178 dolar. Yani yaklaşık %270 gibi bir getiri söz konusu. IEO’da ucuz fiyattan yatırım yapmakla, borsada listelendikten sonra yatırım yapmayı karıştırmamalısınız.