Bitcoin borsası sahibi, zincirleme kazada hayatını kaybetti

Kripto para borsası Foxbit'in kurucusu olan 24 yaşındaki Luis Schiavon, karıştığı zincirleme trafik kazasında vefat etti.

Brezilya merkezli popüler kripto para borsası Foxbit’in Guto olarak bilinen kurucu ortağı Luis Schiavon, Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde bir trafik kazası geçirdikten sonra 25 Aralık’ta vefat etti. Yerel haber organı G1’e göre kaza, kötü hava koşullarının da etkisi ile üç aracın zincirleme olarak birbirine çarpması sonucunda gerçekleşti.

Guto’nun aracının kontrolünü kaybettiği ve ters yönde gelen bir araca çarptığı bildiriliyor. Hemen sonra arkadan gelen bir kamyonun daha kazaya karıştığı kaydediliyor.

Kazada ağır şekilde yaralanan Guto hayatını kaybetti. 2014’te kurulan ve kurulduğu günden beri 1.2 milyar dolarlık işlem gerçekleştiren ve 400,000’in üzerinde kullanıcıya sahip olan kripto para borsası Foxbit’ten yapılan açıklamada “Foxbit Operations’ın kurucusu ve direktörü Luis Augusto Schiavon Ramos’un vefatından büyük üzüntü duyuyoruz. Foxbit, tüm desteğiyle Guto’nun ailesinin yanında.” denildi.

24 yaşında hayata gözlerini yuman Guto, genç yaşında öne çıkan bir internet kullanıcısıydı. 11 yaşında çevrimiçi bir oyun olan Ragnarok Online ile alakalı forumları yönetti. Foxbit’i kurmadan önce kripto paraların kabulüne yardımcı olmak amacıyla “Pay with Bitcoin” adıyla bir kripto para hizmeti oluşturdu ve bu hizmet hala çalışıyor.

Guto, Bitcoin’i ilk olarak 2011 yılında keşfetmişti ancak pek ilgi duymadı. İki yıl sonra ilgisi çeşitli ana akım medya organları fiyatlar yükseldikçe Bitcoin hakkında haber yapmaya başladığında doruğa çıktı.

Kendi yazdığı bir blog yazısında 2013 civarında Bitcoin Brazil adında bir Facebook grubuna katıldığını ve bu konunun üzerine düşmeye başladığını, bir video kartı alarak Litecoin madenciliği yaptığını, daha sonra bloglar için birkaç makale yazmaya başladığını anlatıyor.

Daha sonra Joao Canhada ile birlikte bir kripto para borsası kurdu ve Brezilya’daki kripto para topluluğu için bir fark yarattı.

Haber: CryptoGlobe

→ ÖNCEKİ BITCOIN TAHMİNİ TUTAN POMPLIANO SON RALLİYE RAĞMEN KARAMSAR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl