Avustralyalı Bitcoin borsasını salgın vurdu: Temmuz’da kepenk indiriyor

Günlük 20 milyon dolarlık işlem hacmi elde eden Avustralyalı kripto para borsası Tagz, salgın etkisiyle faaliyetini sonlandırıyor.

kapali

Koronavirüs pandemisi sadece insanların hayatlarını maddi ve manevi olarak etkilemekle kalmıyor aynı zamanda iş çevrelerine de büyük zarar veriyor. Son olarak Avustralyalı kripto para borsası Tagz, Temmuz ayı sonunda operasyonlarını durduracağını açıkladı. Özellikle bu sene Brezilya’dan XDEX başta olmak üzere birkaç kripto para borsası daha kepenk indirmişti.

XDEX borsası kapanırken, firmanın yaptığı açıklamada koronavirüs pandemisine değinmemesi ve piyasa şartlarını sebep göstermesi ise dikkat edilmesi gereken bir nokta. Borsanın açıklama yaptığı dönem, tam da koronavirüsün dünyayı adeta yerinden oynattığı ve dolayısıyla da piyasa koşullarının negatife doğru hızla gittiği bir zaman dilimiydi.

Koronavirüs kontrolün kaybedilmesine yol açtı

Avustralya’nın Tagz borsası ise işlemlerine son verme konusunda daha açık ve net oldu. Borsadan yapılan açıklamada “Koronavirüs pandemisi ve dış etkenler sebebiyle durum kontrolümüzden çıkmıştır. Bu sebeple zor da olsa borsayı kapatma kararını almış bulunuyoruz” denildi.

Borsa, açıklamasında kapanma kararının kaçınılmaz bir son olduğuna vurgu yaptı. Sonuç olarak firmanın kapanma kararı adeta göz göre göre geldi.

Pandeminin borsanın operasyonlarına son vermesinde tek etken olmadığı anlaşılıyor. Açıklamadan anlaşıldığına göre; son 12 ayda firma kâr edemedi ve ortaya konan yeni projelerin hiçbiri de su yüzeyinde kalamadı.

Borsa kullanıcıları ve müşteriler, varlıklarını 30 gün içinde çekme şansına sahipler. Bu yapılmadığı takdirde fonlar şirketin tasfiye edilen varlıklarına eklenecek ve bir daha geri alınamayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl