Bitcoin’in 2018 çöküşünü öngören ünlü borsacı, her şeyi sattığını açıkladı

bitcoin

Kripto para çevrelerinde Bitcoin’in tarihi 2018 çöküşünü doğru tahmin etmesiyle bilinen deneyimli borsacı Peter Brandt, son 2 günde neredeyse tüm portföyünde satış yaptığını ve dolara geçtiğini belirtti. Factor LLC’nin CEO’su Brandt, portföyünün çoğunu oluşturan hisse senetleri, döviz piyasası ve BTC’den çıkış yaparak ABD dolarına geçtiğini söyledi.

Twitter’dan kendisine sorulan “Para petrolde, dolarda, altında, Bitcoin’de ya da S&P’de değil. Her taraf kırmızı. Bu para nereye gitti? Takibi çok zor” şeklindeki soruya Brandt şu şekilde cevap verdi:

“Söylediğini netleştirmen lazım. Tam anladığımdan emin değilim ama kişisel olarak şunu söyleyebilirim ki, neredeyse tüm portföyümden çıkış yaptım. Son iki günde hisse senetleri, forex ve BTC satarak dolara geçtim”

Brandt’ın bu konudaki mantığı ise belli. ABD piyasalarındaki balonun artık patlamadan önceki son aşamaya geldiğini düşünüyor.

FED ile olan savaşınızda kendi şartlarınıza göre karar alın. ABD piyasaları ile ilgili söyleyebileceğim bu. Çok erken satış yapmak sizi mahvedebilir. Piyasa 12 yıllık boğa döneminin son aşamasında. Balonlar, insanların düşündüğünden daha fazla şişebilir. Sonra da trajik bir şekilde patlar. Son şişmede büyük kâr elde edilebilir”

ABD doları endeksi beş aydan sonra bu hafta hafif  toparlandı. Doların bu yükselişine ise altın ve Bitcoin negatif karşılık verdi. Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda 10 bin 500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl