Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Peter Brandt: Bitcoin, tarihindeki üçüncü parabolün içinde

Deneyimli analist Peter Brandt'e göre, Bitcoin tarihindeki üçüncü parabolik ilerlemenin içinde. Brandt, Bitcoin'in 30 bin dolardan sonra yüzde 50 daha yükselebileceğini ileri sürdü.

2017’deki büyük yükselişin ardından çok ciddi bir düşüş beklediğini söyleyen ve gidişatı tahmin ederek ismini duyuran analist Peter Brandt, Bitcoin’in yeni bir parabolik yükselişin ortasında olduğunu söyledi.

Bitcoin’in gidişatını analiz eden Brandt, en büyük kripto paranın 30 bin doları aştıktan sonra yüzde 50’lik bir yükseliş yoluna daha girdiğini belirtti:

“Tam burada Bitcoin’in artı göstergelerinin olduğu zaman aslında 2020’nin başlarıydı ve o dönem Bitcoin çok net bir şekilde geniş simetrik bir üçgen oluşturmuştu. Mart ayındaki çöküş beni kandırdı diyebilirim. Ancak bu kandırmacadan da, BTC’nin kısa sürede ayağa kalkmasıyla kurtulduk ve büyük simetrik üçgen grafikte devam etti.

Ağustos ayında ise bu üçgeni kırdık. Eylül ayında test ettik ve geri kalanı da ortada! Adeta tarih yazıldı. Eğer bu üçgenin yüksekliğini ölçersek ve bu orta noktadan yukarıya doğru çıkarsak, hedef 45 bin dolar civarında bir Bitcoin olur. ”

Brand tahminlerini daha da ileri götürerek Bitcoin‘in tarihindeki üçüncü parabolün içinde olduğunu aktardı ve bu eğriye göre en büyük kripto paranın çok sert şekilde yükselerek 325 bin dolara kadar gidebileceğini ancak ilerleyişin tepe noktasına ulaşmadan önce de yarıda kesilebileceğini ya da zorluklar yaşayabileceğini belirtti:

“Şu anda 3. parabolik ilerleyiş içindeyiz. Bu ilerleyişin eğimi Bitcoin’in, zirveye ulaşmadan (grafikte zirve 325 bin dolar olarak gösteriliyor) önce bir engelle karşılaşacağı noktaya kadar bile çok uzun bir yolu olduğunu gösteriyor. Bu engel noktası 100 bin dolar. 2021 için baskın fikrim bu yönde….”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl