Brian Kelly: Bitcoin güçleniyor ve artık göz ardı edilemez

Dijital para birimlerine odaklı bir yatırım şirketi olan BK Capital Management'ın CEO'su ve kurucusu Brian Kelly, "Bitcoin güçleniyor ve bundan böyle göz ardı edilemez." dedi.

Dijital para birimlerine odaklı bir yatırım şirketi olan BK Capital Management’ın CEO’su ve kurucusu Brian Kelly, “Bitcoin güçleniyor ve bundan böyle göz ardı edilemez.” dedi.

Stanford Üniversitesi’ndeki bir konferansta konuşan finans uzmanı, sözlerinin devamında “Bu ciddi bir pazar. Geçmiş yıllarda bu gibi etkinlere gittiğimde Bitcoin küçümsenir ve istenmezdi. Ama bu konferansta birkaç kez gündeme getirildi ve oldukça ciddiye alındı.” ifadelerini kullandı.

‘Goldman büyük bir hamle yaptı’

Kelly, Goldman Sachs’ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlayacağını duyurmasıyla ilgili olarak ise, “Goldman, kripto para biriminde büyük bir hamle yaptı. Onlar kesinlikle finans alanında kurumlar arasında liderler.” şeklinde konuştu.

Kelly ayrıca, “İlginç olan bir şey de Bitcoin’in açıkça bir para birimi olması. Konuştuğum hemen hemen herkes Bitcoin’le ilgili olarak bir menkul kıymet değil bir para birimi gibi konuşuyorlar.” dedi ve son olarak ise Bitcoin için en büyük etkinlik olan Blockchain Week New York City’nin önümüzdeki hafta gerçekleşeceğine dikkat çekti, bunun coin etrafında daha fazla gürültü yaratacağını söyledi.

→ BU DAVA RIPPLE’IN BAŞINI AĞRITABİLİR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl