Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bridgewater’a göre Bitcoin’in karşılaştığı 3 zorluk

bitcoin

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater’daki araştırmacılar, yayınlanan son bültende, Bitcoin’de üç zorluğa dikkat çektiler.

Bunlar şu şekilde özetlendi:

  • Bitcoin, fiyatı son derece değişken bir varlık olmaya devam ediyor ve gelecekteki satın alma gücü temelde spekülatif bir teklif olmayı sürdürüyor. Altın, gayrimenkul ya da güvenli liman itibari para birimleri gibi yerleşik değer depoları ile karşılaştırıldığında Bitcoin, gelecekteki değeri açısından çok daha geniş bir sonuç yelpazesi ile karşı karşıya.
  • Bitcoin, hâlâ anlamlı düzenleyici risklerle karşı karşıya. Daha büyük bir düzenleme, Bitcoin’in daha geniş kurumsal kabulüne yardımcı olabilirken kamu gözetimi olmamasını önceleyen mevcut büyük Bitcoin sahiplerinden bazılarının satış yapmasına da yol açabilir.
  • Gelişmeler olsa da mevcut likidite seviyeleri, Bridgewater ve müşterileri gibi büyük geleneksel kurumlar için Bitcoin tutmada hâlâ gerçek yapısal zorluklar meydana getiriyor.

Dalio: Bitcoin’i hayranlıkla izliyorum

Önceki gün bildirdiğimiz gibi, aynı bültende Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’den övgüyle söz ettiği ifadeler kullandı. Dalio, “Bitcoin 10 sene boyunca sorun yaşamadan tüm sınavlardan başarıyla geçmesini ve dimdik ayakta durmasını büyük bir hayranlıkla izliyorum. Teknolojisinin nasıl çalıştığı ve hala hack’lenmemesi hayranlık duyulacak bir durum” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl