Eda Elif Özbek: Yeni BtcTurk, Bitcoin’i daha kolay biriktirmeye kapı açacak

İşlem hacmi ve kullanıcı tabanıyla Türkiye'nin lider kripto para borsası BtcTurk'ün Pazarlama Müdürü Eda Elif Özbek, katıldığı bir televizyon programında kripto para sektörüne ilişkin genel değerlendirmelerin yanı sıra BtcTurk'le ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası BtcTurk’ün Pazarlama Müdürü Eda Elif Özbek, EKOTÜRK TV’de yayınlanan Kripto Gündem programına konuk oldu.

Özbek, kripto para piyasalarına ilişkin genel değerlendirmelerden BtcTurk’e getirilecek olan yeniliklere kadar pek çok konuya değindi.

“İnsanlar, Bitcoin’i daha kolay biriktirebilecekler”

Yeni BtcTurk’te yer alacak özelliklerden biri hakkında ipucu veren Özbek, “İnsanları hayatlarının en pahalı kahvelerini içmesinler, en pahalı pizzalarını yemesinler diye Bitcoin’i biriktirmeye yönlendiriyoruz. Hatta bu ‘Yeni BtcTurk’ dediğimiz, yeni ürünümüzle de kullanıcılar, Bitcoin’i biraz daha kolay biriktirmeye başlayacaklar. Talimat vererek Bitcoin biriktirebilecekler, onlar yaşamlarını sürdürürlerken Bitcoin varlıklarını artıracak formatlar yaratmaya çalışıyoruz.” dedi.

Özbek, bu noktada kendi Bitcoin’iyle alışveriş yapmadığını belirterek “Mümkün mertebe biriktirmeye çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

En büyük dilemma…

Program sırasında Bitcoin’in pazarlama tarafıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan BtcTurk yöneticisi, lider kripto paranın ilk etapta kendisini en eski pazarlama yöntemi olan “Kulaktan Kulağa Pazarlama” ile yaydığını ifade etti. Bununla beraber Özbek, mevcut dijital pazarlama dünyasındaki bir çelişkiye dikkat çekerek “Bu kadar dijital bir varlık olmasına rağmen aslında bugün hepimizin girdiği Facebook, Google, Instagram ve Youtube’da Bitcoin alım-satım platformlarının reklamlarını yapamıyoruz. En büyük dilemma burada. Ama çok güzel, bizim de içinde olduğumuz ‘Kripto Twitter’ dediğimiz bir komünite gücü var. Aslında bu komünite bunu taşıyor, diğer insanlara aktarıyor. 2019 yılında Türkiye’de Twitter’da kullanılan en çok kullanılan kelimeler Bitcoin, blokzincir ve kripto para oldu. Zaten Twitter, Türkiye’de de dünyada da insanların Bitcoin ve kripto paraları takip ettiği ve gündem yarattıkları ağlardan bir tanesi. Biz de buralarda markalar olarak tabii ki varlığımızı sürdürmekteyiz. İnsanların bulunduğu her ağda düzgün içerikler yaratarak kendimizi, yaptığımız işi, tehlike ve fırsatları anlatarak kullanıcılara hizmet vermeye çalışıyoruz.” dedi.

“Bitcoin’i TV’de veya sahada görmek mucizeydi”

Ayrıca Özbek, bundan birkaç sene önce ‘Bitcoin’ kelimesini televizyonda, radyoda ya da sahada görmenin mucizevi bir şey olduğunun altını çizerek “Benim de sektöre bu anlamda bir armağanım oldu. BtcTurk’le birlikte Bitcoin kelimesini Süper Lig’de bir saha kenarında, bir takımın önünde tüm dünyaya duyurmuş olduk.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin’in farklılığını anlatmaya çalışıyoruz”

Şirket olarak Bitcoin’in öneminin anlaşılmasına yeni yollar açmaya çalıştıklarını dile getiren BtcTurk Pazarlama Müdürü, eskiden bu yana merkezi yapılara alışıldığı için merkezi olmayan bir düzenin anlamlandırılamadığını söyledi. Özbek, bu nedenle Bitcoin’in teknik tarafının anlatılmasının önem taşıdığını ve Bitcoin’in neden farklı olduğunu anlatmaya çalıştıklarını vurguladı.

“Kullanıcılarımızı korumak için temkinli davranıyoruz”

BtcTurk’e yeni kripto paraların eklenmesi hakkında da konuşan Özbek, yatırımcıların korunması açısından bu konuda muhafazakar bir tutum sergilediklerini fakat CoinMarketCap’te bulunan en yüksek hacimli 20 kripto paranın birçoğunu listelediklerini kaydetti ve “Bu konuda temkinli davranmak durumundayız” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl