BtcTurk, ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye yükseltti

Türkiye'nin ilk kripto para borsası olan BtcTurk'ten yapılan açıklamada genel kurur kararıyla şirketin ödenmiş sermayesinin 9 milyon TL'ye yükseltildiği duyuruldu.

Türkiye’nin ilk kripto para borsası BtcTurk, ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye yükselttiğini bildirdi.

Borsanın resmi Medium blogu üzerinden yapılan açıklamada, “Türkiye’de Bitcoin ve kripto para ile blokzincir bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran BtcTurk, sektöre duyduğu güvenle sermaye artırımı kararı alarak ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye çıkardı.” denildi.

Ayrıca BtcTurk’ün kripto para ve blokzincir teknolojilerinin geleceğine olan yatırımlarını artırarak sürdürmeyi planladığı kaydedildi.

“81 ilde 600 bin kullanıcıya hizmet veriyoruz”

BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri, konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada BtcTurk’ün Türkiye’deki kripto para alım satım platformları arasında lider kuruluş olduğunu vurgulayarak “Kripto paralar gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer kaplayacak. Bugün BtcTurk olarak Türkiye’nin 81 ilinde 600 bin kullanıcıya hizmet veriyoruz. Sektörün geleceğine duyduğumuz güven doğrultusunda genel kurulumuzun aldığı karar ile ödenmiş sermayemizi 9 milyon TL’ye çıkardık. Diğer yandan geçtiğimiz ay profesyonel yatırımcılar için yeni sitemiz BtcTurk Pro’nun beta versiyonunu yayına aldık. Önümüzdeki dönemde de kullanıcılarımızın farklılaşan ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler geliştirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl