Warren Buffett, Bitcoin’i yine es geçmedi

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, CEO'su olduğu Berkshire Hathaway'in 30 bin hissedarın katıldığı yıllık toplantısında Bitcoin'i es geçmedi. Buffett, Bitcoin'i veya herhangi bir token'ı dünyanın rezerv parası olarak düşünmenin gülünç ve delilik olduğunu söyledi.

Yılda bir kez yapılan ve finans dünyasında büyük ilgiyle takip edilen Berkshire Hathaway’in hissedarlar toplantısı, on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcılar, Berkshire Hathaway’in 92 yaşındaki yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Warren Buffett ile şirketin 99 yaşındaki yönetim kurulu başkan yardımcısı Charlie Munger’a sayısız soru sordular.

“Rezerv para olarak düşünmek gülünç ve delilik”

Bitcoin’i sık sık ağır şekilde eleştiren Buffett, bir numaralı kripto parayı bu toplantıda da es geçmedi. Buffett, insanların dolara olan inancını kaybediyor olabileceklerini fakat bunun Bitcoin’i öne çıkaracak bir şey olmayacağını söyledi. Milyarder yatırımcı, “Mevzu bahis dünyanın rezerv para birimi olmaksa tüm oyuncakları unutun. Bu konuda herhangi bir token’ı düşünmek bile gülünç ve deliliktir. Ama ayrıca para basmaya devam etmek de deliliktir.” dedi.

Sözlerinin devamında doların dünyanın rezerv parası olmayı sürdüreceğini ileri süren Buffett, “Başka bir para biriminin rezerv para birimi olma şansı yok.” ifadelerini kullandı.

“Kumar” demişti

Berkshire Hathaway CEO’su, geçtiğimiz ay yaptığı bir başka açıklamada Bitcoin’in kumar token’ı olduğunu söylemişti. Ünlü borsacı, “İnsanlar her zaman kolay para kazanmak ister. Amerika’da herkes birbirine ne kadar para kazandığını anlatıyor. Bu işe katılma isteği bir içgüdü gibi… Bunu herkes istiyor. Mesela Bitcoin gibi bir şey var. Hiçbir somut değeri yok. Bir kumar token’ı ama insanlar hala onu istiyor. Hala rulet masasında oynamak istiyorlar. Bu konuda ne denebilir ki… Kumar oynama içgüdüsü biterse Bitcoin ve diğer kripto paraların alımları da biter. Hayatım boyunca insanların aptalca şeyler yaptığını gördüm. İnsanlar bir gün sonra daha fazla paraya sahip olacakları fikrini seviyor.” şeklinde konuşmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl