Warren Buffett, Bitcoin’i bir kez daha topa tuttu

Ünlü milyarder Warren Buffett, CNBC'ye Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında görüşlerini açıkladı. Buffett, Bitcoin'in hiçbir şey üretmediğini ve verimsiz bir varlık olduğunu söyledi.

Ünlü milyarder Warren Buffett, CNBC’den Rebecca Quick’e Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında görüşlerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i bir fare zehirine benzeten Buffett, son yorumlarında Bitcoin’in altın kadar kötü olduğunu ifade etti.

“Varlığın kendisi hiçbir şey yaratmıyor” diyen Buffett, “Verimsiz varlıkları satın aldığınızda güvendiğiniz tek şey, bunun için bir sonraki kişinin size daha fazla ödeme yapmasıdır, çünkü onlar da kendilerinden sonra gelecek olanlar için heyecanlılar.” şeklinde konuştu.

Buffett’ın yorumları Bitcoin fiyatını etkilemiş olabilir

Son günlerde Bitcoin ve kripto paraları adeta topa tutan ünlü milyarderin bu yorumları bazı analistlere göre kripto para piyasalarını kötü etkilemiş olabilir. Haftalık grafiğe bakıldığında Buffett’ın bu yorumlarının zamanlamasıyla Bitcoin fiyatı arasında bir korelasyon olduğunu söylemek mümkün. Dün sabah saatlerinde 9900’ün üzerine çıkan Bitcoin, yayın sırasında 9300’ün biraz üzerinde işlem görüyor.

Buffett’a sorular

Buffett’ın bu sözlerine, birtakım çevrelerden tepki geldi. Finansal danışmanlık şirketi DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, ünlü milyarderin kinizmiyle şaşkına döndüğünü söyledi ve şöyle konuştu:

“Bay Buffett ve onun 94 yaşındaki iş ortağı Charlie Munger’in yıllık toplantılarında kripto paraları eleştirmeleri aslında pek sürpriz değil. Bununla birlikte çok şaşırtıcı bulduğum şey dünyanın en başarılı yatırımcılarından birinin kripto paranın gerçek değerini görememesi. Giderek dijitalleşen ve küreselleşen bir dünyada dijital, küresel paralar için hiçbir yer ve değer bulunmadığına nasıl inanabiliyorlar? Kripto para birimlerini benimsemeye veya kullanmaya başlayan dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerini, bankacılık gruplarını ve hane halkı yatırımcılarını görmüyorlar mı? Kripto para birimlerini bu kadar yaygın hale geldiği için düzenleyici çerçevelere ihtiyaç duyulduğunun farkında olan hükümetleri ve merkez bankalarını görmüyorlar mı?”

→ SPOTIFY’DAN SUBWAY’E VERGE’DE SON GELİŞMELER

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl