Bitcoin bulmacasını çözen gizemli kişi, yaklaşık 5 Bitcoin’in sahibi oldu

Kim olduğu bilinmeyen biri, 4.87 Bitcoin saklı 'Where's Wally?', diğer adıyla 'Where's Waldo?' adlı sanat çalışmasındaki sırrı çözdükten sonra zengin oldu.

Söz konusu çalışma ilk olarak Twitter’a @coin_artist tarafından Nisan 2015 de atılmıştı ve sırrın çözüldüğü önceki gün para gizli Bitcoin cüzdanından sessizce çıkarıldığında ortaya çıktı.

Puzzle aslında fiziksel olarak 4.87 Bitcoin’i içermiyordu fakat cüzdan numarasının karma sayıları saklıydı. Bu çalışma yapıldığında Bitcoin başına düşen miktar 240$’dı. Yani, eğer bu o zaman çözülseydi ödül toplam 1.170$’a eşit olacaktı. Haberin yayınlandığı andaki değere göre (9124$), 4.87 Bitcoin, 44.433$ ediyor.

Eğer Bitcoin ve diğer ortak kripto paraların değeri düşmeye başlamasaydı kazanan şu an 87.000$ ile ödüllendirilecekti. Yani, bir veya iki ay önceden çözselerdi neredeyse iki kat daha fazla paraya sahip olacaklardı.

Kazanan, 4.87 Bitcoin’e ek, 4.87 Bitcoin Cash sahibi oldu

Bitcoin cüzdanı ve puzzle, Bitcoin Cash çatalından önce tasarlanmıştı ve kazanan 4.87 Bitcoin Cash daha almış oldu. Bitcoin Cash, Bitcoin kadar etmediğinden 6200$ verdi. Böylece 3 yıl önce paylaşılan bu resimden bugünün Bitcoin ve Bitcoin Cash değerine göre yaklaşık 50.630$ kazanmış oldular.

Eğer ilgileniyorsanız, burada 15 adet Ether ödülü veren yeni bir bulmaca daha var:

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl