Geçmişi inceleyen yatırımcıdan trilyon dolarlık Bitcoin öngörüsü

Kripto paralara yatırım yapan önemli bir girişim sermayesi şirketi olan Placeholder'ın kurucusu Chris Burniske, heyecan yaratan bir Bitcoin tahmini ile ortaya çıktı.

Yönetimi altında 150 milyon dolarlık sermaye bulunan bir girişim sermayesi şirketi olan Placeholder’ın kurucularından Chris Burniske, en büyük kripto para Bitcoin’e ilişkin çarpıcı bir öngörüyle ortaya çıktı.

Aynı zamanda kripto para alanında tanınan ve etki sahibi isimlerden biri olan Burniske, piyasa payı ile en büyük ilk 10 kripto paranın yıllar boyu seyrini inceledi. Burniske, bunu baz alarak Bitcoin‘in beklenen boğa koşusu sırasında tek başına 1 trilyon dolarlık piyasa payına ulaşacağını ileri sürdü.

Burniske’nin paylaştığı grafik incelendiğinde Bitcoin’in 2013’ten 2017 yılına kadar yalnızca 10 milyar doların biraz üzerinde durduğu fakat 2017 yılı sonundan itibaren ise birden 100 milyar doları aştığı görülüyor.

En büyük kripto para, 2017’dek boğa koşusu sırasında 330 milyar doları görmüştü. Burniske 10 milyar dolar seviyelerinden yüzde 3200’lük bir artışla bir yıl içinde 330 milyar doları gören bir kripto paranın sıradaki boğa koşusunda 1 trilyon doları kolaylıkla aşacağını düşünmüş olabilir.

Gerçekleşirse 50,000 doları aşacak

Burniske’nin Bitcoin’in piyasa payının 1 trilyon dolar olacağı tahmini gerçekleştiği takdirde Bitcoin’in fiyatı, 50,000 doların üzerine çıkacak. Bugünkü Bitcoin arzına göre 1 trilyon dolarlık piyasa payı üzerinden tek bir Bitcoin’in fiyatı 56,000 dolar ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl