Bitcoin’in en büyük sorunu: Vitalik Buterin anlattı

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kripto para alanına nasıl dahil olduğunu anlattı ve Ethereum'la çözmeye çalıştığı Bitcoin'in en büyük sorununu açıkladı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin için projesi, Bitcoin‘e göre birçok avantaja sahip ve “ikinci nesil Blockchain”inin küresel piyasadaki en önemli altcoin olması için yeterli değeri olduğunu gururla anlatıyor.

Ethereum: Bitcoin’in evrimi olarak doğmuş bir proje

Buterin, Business Insider’a verdiği röportajda kripto para alanına 2011’de dahil olduğunu belirterek “O zamanlar sadece Bitcoin vardı. Birkaç yerde Bitcoin hakkında bir şeyler duydum. Onun gerçekten çok ilginç bir şey olduğunu düşündüm. Kripto para topluluğuna gittikçe daha fazla dahil olmaya başladım. Bitcoin Magazine’i kurdum. İlk zamanlarda bir web site iken, zamanla bir dergi haline geldi. Bitcoin’le alakalı olan teknik, sosyal, ekonomik ve diğer bütün konular bu dergide kendine yer buluyordu. Yaklaşık 2 yıl boyunca Bitcoin’le alakalı pek çok şey yaptım. Sonunda üniversiteyi bıraktım ve bu alana tam zamanlı olarak girdim.” dedi.

Buterin, üniversiteyi bıraktıktan kısa bir süre sonra Blockchain ile ilgili olarak çok daha ilginç şeyler yapılabileceğini keşfetmeye başladığını ifade etti. Ethereum’un kurucusu sözlerinin devamında şöyle dedi:

“O sıralarda, benimle birlikte birçok insan da bunu fark etmeye başladı. Ethereum’un arkasındaki fikirle ortaya çıktım. Bu fikir, blockchain’in yerleşik bir programlama dili olduğuydu. Düşündüğüm şey, daha birçok uygulama için kullanılabilecek bir platform inşa etmenin en basit ve en mantıklı yoluydu.”

Bitcoin’in en büyük sorunu

Buterin, “Ethereum ile çözmeye çalıştığınız Bitcoin’in en büyük sorunu neydi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Sadece çok sınırlı işlevsellik. Grafik hesap makinesi ile akıllı telefon arasındaki farkı bir düşünün. Grafik hesap makinesi bir şey yapar ve onu iyi yapar ama gerçekte insanlar diğer bütün şeyleri de yapmak istiyor. Eğer bir akıllı telefonunuz varsa, bir uygulama olarak grafik hesap makinesine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra müzik dinleyebilir, internete girebilir ve diğer başka birçok şey yapabilirsiniz. Temelde, aynı fikri daha genel bir amaç haline getirerek ve blok zincirlere uygulayarak sistemin gücünü artırıyoruz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. Sahin Cevapla

  Bu sapsal suratliya inanmayin bu geri zekali eth yi 1400 dolarlardan nereye geldi sirf bunun aptalca aciklamalari yuzunden de dustu

 2. ykutlu Cevapla

  tırt açıklama.
  btc nin en büyük sorunu
  insanlar btc ye değil altcoinlere yatırım yapıyor.
  ne zaman btc ye yatrım artar btc yüksrlir.
  ayıymış boğa imiş hepsi boş muhabbet.
  btc teşvik edilmedikçe, insanlar btc ye yatırım yapmadıkça gerisi boş.

  1. ba Cevapla

   şahsen makalenin konusunun senin bu yazdıklarınla uzaktan yakından bir ilişkisi olduğunu düşünmüyorum