Bitcoin’de ayı sezonunu fırsata çevirdiler: Büyük indirimle 10.000 cihaz alımı

Nasdaq borsasında listelenen ABD’li yazılım ve teknoloji şirketi CleanSpark, 10 bin yeni madencilik cihazı aldığını duyurdu. Cihazların bu yılın Ekim ayı sonu ya da Kasım ayı başında CleanSpark’ın tesislerine teslim edilmesi bekleniyor.

Şirketten yapılan açıklamada, hash rate kapasitesini saniyede 1 EH artırmak amacıyla Bitmain’in ürettiği ünlü S19j Pro Antminer cihazlarından toplamda 28 milyon dolar karşılığında 10 bin adet sipariş verildiği bildirildi.

CleanSpark’ın hash rate’inin şu anda saniyede 3,8 EH’yi aştığı da kaydedildi.

Piyasa koşulları cihazları indirimli almaya yaradı

Mevcut kripto para piyasası koşulları, şirketin makineleri bu yılın başlarında spot piyasa fiyatına göre kayda değer bir indirimle satın almasını sağladı. Cihazın üreticisi ve satıcısı olan Bitmain, ocak ayında resmî web sitesinde S19j Pro modelini TH/s başına 116 dolara kadar satarken şirketin 10 bin ünite için TH/s başına yaklaşık 28 dolar ödediği belirtildi. Söz konusu cihaz, yaklaşık 100 TH/s gücünde. Bu da bir cihazın fiyatını 2 bin 800 dolara denk getiriyor. Bu cihazlar, şu anda perakende alımlarda 4 bin dolara satılıyor.

CleanSpark CEO’su Zach Bradford satın alımlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçen yıl boğa piyasasının son döneminde, sektörün aylar öncesinden ekipman siparişi verme akımını takip etmek yerine stratejik olarak altyapı oluşturmaya odaklandık. Bu strateji, cihazları daha düşük fiyatlarla almamızı sağladı.” diye konuştu.

40 binden fazla Bitcoin madencilik cihazı

CleanSpark şu anda tüm tesislerinde 40 binden fazla Bitcoin madenciliği cihazına sahip. Şirket, günlük olarak 14.9 Bitcoin üretiyor, mevcut hash rate’i ise saniyede 3.8 EH.

CleanSpark son satın almalarla hem hash rate hem de aylık üretim açısından ilk beş Bitcoin madencilik şirketi arasındaki yerini sağlama aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl