Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de 20 bin dolardan dakikalar önce borsalara büyük para girişi

Bitcoin fiyatı, 20 bin doları geride bırakmadan dakikalar önce kripto para borsalarına hızlı bir para girişi olduğu tespit edildi.

Bitcoin fiyatı, 20 bin dolar seviyesini geride bırakmadan önce kripto para borsalarına büyük miktarda stabil kripto para girişi olduğu belirlendi.

Stabil kripto paralar; dolar, euro veya diğer para birimleriyle 1:1 oranında desteklenir. Bu kripto paralar, borsalarda yapılan alım veya satımlarda yaygın olarak kullanılıyor. USDT, ABD Doları’na endeksli bir stabil kripto para iken buna benzer diğer para birimleriyle desteklenen farklı kripto paralar da var.

Kripto para veri platformu CryptoQuant’a göre, Bitcoin bugün 20 bin doları aşmadan 7 dakika önce borsalara her 10 saniyede bir dünya çapından yaklaşık 100-130 kullanıcı para yatırmaya başladı. Bu girişlerden kısa süre sonra Bitcoin, 20 bin doları geçerek 20 bin 880 dolara çıktı. Normal seyirde, 10 saniye içerisinde 10-20 aralığında para girişi görülüyordu. Aşağıdaki grafik sıçramayı ve Bitcoin fiyatındaki tepkiyi net bir şekilde gösteriyor.

Kaynak: CryptoQuant

Piyasa değeri ile en büyük kripto para, haberin yayına girdiği TSİ 21.40 itibari ile 20 bin 700 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise 384 milyar dolarda seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl