Bitcoin, 15 Ekim gecesi büyük ralliden önceki son sallantısını yaşamış olabilir

Bir numaralı kripto para Bitcoin, 6,000 dolara yaklaştığı 15 Ekim gecesinde büyük ralli öncesindeki son sallantısını yaşamış olabilir.

15 Ekim gecesi Bitcoin fiyatı, 6,000 dolarlık kritik destek seviyesine tehlikeli bir şekilde yaklaştı.

Bunun ardından sabaha doğru, sert bir hamle yapan lider kripto para, Bitfinex üzerinde 7,800 doları görürken ortalama fiyat verisi sağlayan CoinMarketCap’e göre 6,965’a ulaştı.

O zamandan bu yana BTC, 6,600 dolara gerilese de bazı trader’lar, 15 Ekim gecesi görülen seviyenin Bitcoin’in yeni bir ralli öncesinde son sallantısı olduğunu düşünüyor.

Örneğin sosyal medya platformlarında yüz binlerce takipçiye sahip tanınmış bir teknik analist ve kripto para trader’ı olan AngeloBTC, Bitcoin’in yükselişten önce son dip noktasını gördüğünü öne sürdü.

Öte yandan Bitcoin‘de açılan kısa pozisyonlar hem Bitfinex hem de BitMEX’te uzun bir süredir görülmemiş seviyelere ulaşmıştı. Bitcoin’in yükselişiyle birlikte son 12 saatte birçok kısa pozisyon hızla tasfiye oldu. BTC’de görülen bu ‘short squeeze’, ani fiyat artışına katkıda bulunarak lider kripto paranın 6,000 dolarlık destek seviyesinden güçlü bir şekilde toparlanmasını sağladı.

BTC’nin hacmi de geçtiğimiz haftadan bu yana ümit verici bir iyileşme göstererek 3 milyar dolardan 7 milyar dolara, iki kattan fazla arttı.

Kaynak: CCN

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl