Çok sayıda kripto para liste dışı edilebilir: Kore borsalarında büyük temizlik hazırlığı

Güney Kore merkezli büyük kripto para borsalarının birçok kripto parayı liste dışı etmeye hazırlandığı öne sürülüyor.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsaları listeledikleri kripto paraları azaltacak. Ülkenin dört büyük kripto para platformunda yakında çok sayıda kripto paranın liste dışı edilmesinin muhtemel olduğu ifade ediliyor.

CryptoNews’in yerel haber organlarından Fn News’ten aktardığına göre, ülkenin en büyük kripto para borsası UPbit, ilk etapta Sphere (SPHR), Edgeless (EDG) ve Guppy (GUP) olmak üzere üç kripto parayı platformundan kaldırıyor.

Bir UPbit yetkilisi, Fn News’e yaptığı açıklamada, herhangi bir projenin teknik destek değişikliklerine hızlı bir şekilde yanıt verememesi ya da işlem hacimlerinin düşmesi durumunda liste dışı edilmeyle karşı karşıya kalacağını söyledi.

Öte yandan bir başka Güney Kore merkezli kripto para borsası Korbit’in de liste dışı etme politikalarını Ağustos ayının sonundan önce güncelleyeceği belirtiliyor. Borsa, kripto para ekiplerinin herhangi bir dolandırıcı faaliyete ya da diğer yasa ihlallerine karıştığını hissettiği durumda ilgili kripto parayı platformdan kaldırmayı düşüneceğini kaydediyor. Aynı borsa, yine şeffaflıkla ilişkili meseleler ve düşük işlem hacimlerini, kripto paranın liste dışı edilmesine yol açacak etkenler arasında sayıyor.

Coinone da uzmanlarla beraber liste dışı edilecek kripto paraları belirlemeye yönelik soruşturmalar başlatıyor.

Yonhap’ın haberine göre ise Bithumb geçen hafta benzer bir girişimin duyurusunu yaptı. Borsa, liste dışı edilecek kripto paraları belirlemek için bir komite oluşturuyor. Komite, düşük performans gösteren kripto paraların ihraççılarını uyaracak ve iki ay süre tanıyacak. Bithumb, liste dışı edilecek kripto paraları belirlerken düşük işlem hacmi, zayıf piyasa kapitalizasyonu, yetersiz teknik destek, yasal konular, suç faaliyetleri ve teknolojiyle ilgili diğer konulara bakacak.

Güney Kore’nin yetkili makamları, borsaların sadece güvenilir ve şeffaf kripto paraları listelemesini istiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl