Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Popüler borsayı hack’lemekle suçlanan iki şüpheli Japonya’da yakalandı

Geçtiğimiz Ekim ayında faaliyetlerini sonlandıran CoinExchange'ten 78 milyon yen değerinde Bitcoin çaldığı öne sürülen iki şüpheli tutuklandı.

2018 yılında popüler kripto para borsalarından CoinExchange’ten 78 milyon yen (yaklaşık 710 bin dolar) değerinde Bitcoin çaldığı iddia edilen iki şüpheli, Tokyo’da yakalanarak tutuklandı.

The Japan Times’ta yer alan habere göre, Tokyo polisi yakalanan şüphelilerin 25 yaşındaki Yuto Onitsuka ve 28 yaşındaki Takuma Sasaki olduğunu açıkladı. Olay, 2018 yılının Ekim ayında gerçekleşirken şüphelilerin çaldıkları BTC’leri yerli ve yabancı borsalardaki hesaplara aktardığı belirtiliyor.

Polisin açıklamasında, şüphelilerden Onitsuka’nın kripto para borsasının çalışanlarından biri olduğu ve Bitcoin’in çalındığı şirket hesabında oturum açmak için gerekli bilgileri bildiği belirtildi. Sasaski bu bilgileri elde etti ve fonları çekmek için kullandı. Daha sonra nakde çevrilen kripto paralar, bir süre Sasaki’nin hesabında kaldı.

Şüphelilerin çaldıkları miktardan 6 milyon yen kadarını seyahat ve birtakım alışverişlerde harcadıkları söyleniyor. Dahası, soruşturma ekibine göre, şüpheliler birbirleriyle şahsen değil, sadece çevrim içi olarak tanışıyorlardı. Onitsuka’nın şirket politikasından memnun olmadığı ve borsayı iflas ettirmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Bu arada CoinExchange, geçtiğimiz Ekim ayında faaliyetlerini sonlandırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl