Ünlü Bitcoin milyonerine suçlama: Bizden 5,000 BTC çaldı

Kripto para borsası Gemini'nin sahipleri Winklevoss ikizleri, ünlü Bitcoin milyoneri Charlie Shrem'i 5,000 BTC çaldığı iddiasıyla suçluyor.

“İlk Bitcoin milyarderleri” olarak bilinen kripto para borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, kripto para öncüsü Charlie Shrem‘e karşı bir dava açtı.

28 yaşındaki Shrem, yalnızca Bitcoin kabul eden ve artık ölü durumda olan derin ağ pazaryeri Silk Road üzerinde uyuşturucu satın almak için Bitcoin almak istediklerini belirten insanlara Bitcoin satmak suçlamasıyla hapishaneye girmişti. Shrem, o dönem hapishaneye beş parasız gittiğini iddia etmişti. Bununla birlikte serbest bırakılmasından bu yana geçen süre zarfında milyonlarca dolarlık mülkün yanı sıra çok sayıda Maserati ve sürat teknesi edinerek varlıklı bir hayat yaşadı.

New York Times’a göre şimdi Shrem’in eski iş ortakları olan Winklevoss ikizleri, Bitcoin milyonerine 2012 yılında onlardan 5,000 BTC çaldığı iddiasıyla dava açtı. Mevcut değeri 31 milyon dolar olan 5,000 BTC geçtiğimiz Aralık ayındaki zirvede 100 milyon dolar ediyordu.

Dava dosyasının bir bölümünde “Shrem hapishaneden çıktığından beri inanılmaz derecede şanslı ve başarılı oldu, ya da daha büyük olasılıkla altı gayrimenkulünü, iki Maserati’sini, iki sürat teknesini ve sahip olduğu diğer şeyleri çaldığı 5,000 BTC ile aldı.” ifadeleri dikkat çekti.

Habere göre Shrem hükümete ayrıca 2014 anlaşmasından kaynaklanan 950,000 dolar tutarında borçlu olabilir, ve yargılamayı yürüten yargıç Shrem’in finansal varlıklarını dondurmayı kabul etti. Ayrı bir gelişmede ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jed S. Rakooff ikizlerin özel dedektifinin Shrem’in kayıp BTC’yi hortumladığına inandığı Xapo ya da Coinbase’deki herhangi bir Bitcoin fonunu dondurma talebini onayladı.

Shrem’in avukatı Brian Klein, Winklevoss kardeşlerin iddialarına cevap olarak söylenenlerin gerçek dışı olduğunu ve Shrem’in adını mahkemede çabucak temize çıkaracağını öne sürdü.

Haber: CCN

→ KRİPTO PARA ANALİSTİ: BITCOIN BAKKT İLE YÜKSELECEK, ETF İLE ÇÖKECEK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl