Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in 666,666. blokuna çarpıcı bir mesaj yazıldı

Bitcoin blokzincirine yazılan mesajların ilki ve en çok bilineni tabii ki en büyük kripto paranın yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun ilk blokta yazdığı “The Times 3 Ocak 2009 Şansölye Bankalar için İkinci Kurtarma Planının Eşiğinde” cümlesi…

Yıllar geçtikçe Bitcoin’in büyümesi, milyonlar tarafından kullanılan bir para olmasıyla birlikte çıkarılan bloklardaki mesajların sayısı da arttı.

666.666. bloka “kötülüğü iyilikle yen” mesajı

Evlenme teklifleri, içinde gizli anlam barındıran mesajlar derken son olarak ise, çıkarılan 666.666. blokta “Kötülüğü kötülükle değil, iyilikle yen” mesajı yazıldı. Aslında bu mesajın bu blokta yazılması pek de tesadüf değil.

Bilindiği üzere Hristiyan dünyasında 666 rakamı, şeytan kelimesinin rakamsal karşılığı ve 666 bin 666. blokta da kötülükle ilgili bir mesaj yazılması, bilerek bu blok sayısının seçildiğini gösteriyor. Mesaj aslında İncil’deki Romalılar bölümünün 12 ayetinin 21. cümlesiyle aynı…

Bitcoin blok zincirine kaydedilen o mesaj

Hatırlanacağı üzere 16 Aralık’ta, 3 yıl sonra tekrardan en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin’in gidişatıyla ilgili olarak o gün, 659678. blokta da Reuters haber ajansının cümlesine atıfta bulunularak “Dolar, Teşvik Paketi Umutlarıyla Beraber Çakılırken, Bitcoin ise Tarihinin En Yüksek Seviyesine Ulaştı” mesajı yazılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl