Roger Ver’e göre Bitcoin Cash, yıl sonuna kadar değerini ikiye katlayacak

CNBC'ye açıklamalarda bulunan Roger Ver, Bitcoin Cash'in yıl sonuna kadar değerini ikiye katlayacağını öngördüğünü söyledi.

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri olan Roger Ver CNBC’ye, dünyanın her yerindeki kripto para kullanıcılarının ve geliştiricilerinin, Bitcoin Cash’i, Bitcoin Core’dan daha hızlı bir şekilde benimsediklerini söyledi.

Bitcoin’in bir çatalı olan Bitcoin Cash, küçük bir grup geliştiricinin, işlem verimliliğini artıracak güncellemeler eklemeye karar vermelerinden sonra, geçtiğimiz yıl Bitcoin’den ayrılmıştı.

Orijinal Bitcoin, diğer versiyonlarından ayırt edilmesi için Roger Ver tarafından Bitcoin Core olarak adlandırılıyor.

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri olduğu için zaman zaman “Bitcoin İsa” olarak adlandırılan Ver, Bitcoin’in yazılımının yavaş, pahalı ve güvenilmez olduğunu söyledi. Bitcoin yerine işlemler için özel olarak üretilmiş olan Bitcoin Cash’i tavsiye etti.

Ver ayrıca, yeni inovasyon ve altyapıların Bitcoin Cash’in üzerine inşa edildiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“CEO’su olduğum Bitcoin.com gibi, bütün mevcut işletmeler, yeni ürünlerini Bitcoin Cash’in üzerine inşa ediyorlar.”

Web sitesi, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almasına ve depolamasına yardımcı oluyor.

Ver, Bitcoin Cash’te neden yükseliş beklediğini şu ifadelerle açıkladı:

“Bitcoin Cash’ın üzerinde bulunduğu ekonomik yol, Bitcoin’in orijinal başarısına yol açan şey. 2011 yılında, Bitcoin’de neden yükseliş beklediysem, şu anda da aynı nedenlerle Bitcoin Cash’in değerini katlamasını bekliyorum.”

Salı günü, BitcoinCash, 32 MB blok boyut sınırları ile yeni bir Blockchain oluşturdu. Yazılım güncellemesiyle birlikte Bitcoin Cash’in değeri yaklaşık yüzde 5 oranında düştü. Ver, Salı günkü ani düşüş nedeniyle endişelenmedi, hatta yılın sonunda Bitcoin Cash’in değerinin iki katına çıkacağını tahmin etti.

Bitcoin Cash, şu anda yaklaşık olarak 1.300 dolar seviyesinde yer alıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl