Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin tarihi zirveye yaklaştı, Bitcoin Cash çakıldı – Bu neden oldu?

Bitcoin’e bir alternatif olmak iddiasıyla ortaya çıkarılan Bitcoin Cash, ilk 2 gününde hacmiyle dünyanın en büyük 3. büyük kripto para birimi olmuştu. İlk günlerde oldukça hızlı bir yükseliş gösteren Bitcoin Cash, Coinmarketcap verilerine göre, son 24 saat içerisinde yüzde 35’e varan oranda düştü. Fakat buna karşın yeni nesil kripto para birimi, piyasa değeri bazında halen en büyük 4. kripto para birimi konumunda. Şu anda 265$’da seyreden Bitcoin Cash, 727$’a kadar yükselmişti. Bu neden oldu? Oldukça yüksek değerlere ulaşarak kripto para...

Bitcoin’e bir alternatif olmak iddiasıyla ortaya çıkarılan Bitcoin Cash, ilk 2 gününde hacmiyle dünyanın en büyük 3. büyük kripto para birimi olmuştu. İlk günlerde oldukça hızlı bir yükseliş gösteren Bitcoin Cash, Coinmarketcap verilerine göre, son 24 saat içerisinde yüzde 35’e varan oranda düştü. Fakat buna karşın yeni nesil kripto para birimi, piyasa değeri bazında halen en büyük 4. kripto para birimi konumunda.

Şu anda 265$’da seyreden Bitcoin Cash, 727$’a kadar yükselmişti.

Bu neden oldu?

Oldukça yüksek değerlere ulaşarak kripto para meraklılarını şaşırtan Bitcoin Cash, hızlı düşüşüyle bir kez daha şaşırttı. Bitcoin Cash’in bu hızlı düşüşünün altında elbette Bitfinex gibi devasa borsaların para yatırma ve çekme işlemlerini açmaya başlaması yatıyor. Çekilen Bitcoin Cash’ler hızlı bir şekilde elden çıkarılıyor, bu da değer kaybına yol açıyor.

Bitcoin Cash, hızlı bir şekilde düşerken Bitcoin, yükselişe geçti. 2800$ bariyerini aşan Bitcoin, 2900$’a kadar yükseldi.

Öte yandan ilk 10’da yer alan Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin gibi kripto para birimlerinde kayda değer bir oynaklık görülmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl