CNBC’den Dan Nathan: Bitcoin Cash, yakında Bitcoin’i geride bırakacak

CNBC'den Dan Nathan, Bitcoin'in daha uzun süre zirvede yer alamayacağını, Bitcoin Cash'in yakın zamanda Bitcoin'i geride bırakacağını düşünüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki finans uzmanlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında çelişkili görüşleri bulunuyor. Birçoğu, kripto para biriminin patlamayı bekleyen büyük bir balon olduğunu düşünüyor. CNBC’den Dan Nathan gibi diğerleri, Bitcoin’in çok daha uzun süre zirvedeki kripto para birimi olarak kalmayacağı görüşünde. Nathan, ayrıca Bitcoin Cash’in en üst sıradaki yerini almak için olgunlaştığını ve sonunda listenin başında “doğru yerini” alacağını söyledi.

Son zamanlarda kripto para dünyasında ortaya çıkan her şey göz önüne alındığında Bitcoin‘in 2018’de sıralamaya liderlik ettiğini görmek biraz şaşırtıcı. Bu kötü bir para birimi olduğundan veya teknik açıdan aksaklıklar yaşadığından değil. Son birkaç yıldır Bitcoin için birkaç şey değişti. Ortalama bir kullanıcı için Bitcoin daha pahalı hale geldi ve bir ödeme yöntemi olarak kullanılması zorlaştı. Bitcoin, kendisini bir para birimi veya ödeme aracı olmaktan çok bir değer deposu gibi hissettiriyor.

Nathan’a göre en büyük aday Bitcoin Cash

CNBC’nin Fast Money programından Dan Nathan’a göre Bitcoin, yakın zamanda en az bir altcoin tarafından geçilecek. Bu da bütünüyle Bitcoin’in teknik sorunlarından kaynaklanacak. Çoğu altcoin, Bitcoin’de yaşanan bu problemleri başarıyla aşmış ve bir dizi önlemler almış durumda. Nathan’a göre Bitcoin’i geçme konusunda en büyük aday Bitcoin Cash.

Öte yandan Bitcoin geliştiricileri de elbette boş durmuyor. Halihazırda Lightning Network’ün beta testleri gerçekleştiriliyor ve Lightning Network, Bitcoin ekosistemi için ihtiyaç duyulan değişiklikleri yapabilir. Kitlelerin bu yeni teknolojiyi yakın gelecekte kullanıp kullanmayacakları görülecek. Bitcoin ağında SegWit’in etkinleştirilmesi şimdiye kadar beklenen başarıya ulaşamadı.

Bitcoin Cash ve Ethereum, Nathan’in yüksek beklentileri olan iki ayrı para birimi. Ayrıca CNBC’den Karen Finerman da Bitcoin Cash’le alakalı yorumlarda bulunmuştu. Finerman, Bitcoin Cash’in “daha ilginç” olduğunu ve yakın gelecekte Bitcoin ile arasındaki boşluğu kapatacağını iddia ediyor.

CNBC-Bitcoin Cash ilişkisi

Son olarak CNBC ile Bitcoin Cash arasında tuhaf bir ilişki olduğunu da eklemek gerekiyor. CNBC’nin sık sık Bitcoin Cash güzellemeleri yaptığını ve kanalın pazarlama müdürüyle Bitcoin Cash fonunun yöneticisinin karı-koca olduğunu hatırlatalım.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl