Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İki büyük kripto parada halving’e son birkaç gün

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV için önümüzdeki hafta kritik olacak. İki kripto parada blok ödülleri birkaç gün içerisinde yarı yarıya düşürülecek.

Tüm dikkatler, Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasındayken piyasa değeri ile en büyük ilk 10 kripto para arasında yer alan iki kripto para birkaç gün içinde yarılanma yaşayacak.

2017 yılında Bitcoin’den çatallanarak oluşturulan Bitcoin Cash’te yaklaşık 4 gün içince blok ödülleri yüzde 50 düşürülecek. BCH madencileri şu anda 12.5 BCH ödül elde ediyorlar ve bu tahminen 8 Nisan’da 6.25’e indirilecek. Bu düşüşle beraber, Bitcoin Cash’in yıllık enflasyon oranı yüzde 1.8 olacak.

Öte yandan bir Bitcoin Cash çatalı olan Bitcoin SV’de de blok ödülü yarılanması çok yakın. Mevcut veriler, Bitcoin SV yarılanmasının Bitcoin Cash’ten iki gün sonra gerçekleşeceğini gösteriyor. Blok ödülleri tahminen 10 Nisan’da 12.5’ten 6.25’e inecek.

Her iki kripto paradaki yarılanma sonrası bu kripto paraların madencilerinin gelirleri de aynı ölçüde düşmüş olacak. Bu durumda hem Bitcoin Cash hem de Bitcoin SV madencilerinin Bitcoin’e geçiş yapması bekleniyor. Dolayısıyla BCH ve BSV’de hash rate’in önemli ölçüde düşmesi, bununla birlikte BTC’de ise bir miktar artış görmesi muhtemel. BCH ve BSV’nin hash rate’inde büyük bir düşüş gerçekleşirse bu iki kripto parayı da saldırılara daha açık hâle getirecek ve ciddi bir risk oluşturacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl