Yaklaşan Bitcoin Cash çatallanmasını hangi borsalar destekliyor?

Bitcoin Cash, 15 Kasım'da mecburi çatallanmaya gidecek. Bu esnada Bitcoin Satoshi Vision (BSV) adında yeni bir kripto para çıkması bekleniyor. Çatallanmayı şimdiye kadar desteklediğini bildiren borsalar hangileri?

Bilindiği gibi Bitcoin Cash, 15 Kasım’da önemli bir güncellemeye gidiyor. Bu güncellemeyle birlikte Bitcoin ABC (Bitcoin Cash’in orijinal ağı) ve Bitcoin SV adında iki farklı ağ ortaya çıkması bekleniyor.

Bitcoin Cash ağına getirilecek güncellemeler konusunda topluluk bir fikir birliği sağlayamamıştı. Craig Wright liderliğindeki taraf, 15 Kasım’daki mecburi çatallanmanın ardından Bitcoin Satoshi Vision (BSV) adında bir kripto para çıkaracak. Bu kripto paranın başarılı olup olmayacağı ilk etapta net değil. Dolayısıyla Bitcoin Cash çatallanmasından doğacak olan BSV, değersiz bir kripto para da olabilir.

Bitcoin Cash çatallanması yaklaşırken birkaç borsa konuyla ilgili duruşunu netleştirdi.

OKEx, Binance, Bitforex ve Huobi mecburi çatallanmayı destekleyeceklerini açıkladı fakat müşterilerinin bakiyelerine 1:1 oranında BSV gönderme konusunda net ifadeler kullanmadılar. Bununla birlikte Poloniex, her iki kripto para için işlemleri desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

Öte yandan Coinbase ise Bitcoin ABC’nin yol haritasını takip edeceklerini fakat çatallanmanın ardından birden çok geçerli zincirin devam etmesi durumunda müşterilerinin her bir zincirdeki fonlarına erişebilmelerini sağlayacağını aktardı.

Ek olarak CoinEx de BSV’nin hayata geçmesi halinde bakiyesinde BCH bulunduran müşterilerine 1:1 oranında dağıtacağını duyurdu.

Bu arada çoğu borsa, ağların kararsızlığına karşı müşteri fonlarını korumak için çatallanmadan önce Bitcoin Cash çekme ve yatırma işlemlerini askıya alacak.

Bazı önde gelen borsaların çatallanma konusunda mevcut durumları şu şekilde:

OKEx – destek onaylandı
Binance – destek onaylandı
Huobi – destek onaylandı
HitBTC – açıklama yok
CoinEx – destek onaylandı
Coinbase Pro – destek onaylandı
KuCoin – destek onaylandı
Bittrex – açıklama yok
Kraken – açıklama yok
Bitstamp – açıklama yok

Son olarak Türkiye’den VeBitcoin, Bitcoin Cash çatallanmasını destekleyeceklerini, BSV’nin başarılı bir şekilde hayata geçmesi halinde müşterilerinin hesaplarına yansıtacaklarını açıkladı.

Haber: Uzmancoin, CoinDesk

→ KRİPTO PARA BOĞALARINA POTANSİYEL YIL SONU RALLİSİ İÇİN YEŞİL IŞIK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun