Bitcoin Cash’in dominansı dibin dibini gördü

Uzun zamandır fiyatı neredeyse yatay bir seyir izleyen Bitcoin Cash'in dominans veya baskınlık oranı, yüzde 1.29'a kadar düşerek yeni bir dip seviyeye geriledi.

bitcoin

2017 yılında Bitcoin’den çatallanarak oluşturulan ve Satoshi Nakamoto’nun vizyonunu gerçekleştirme vadiyle yola çıkan Bitcoin Cash, üç yıl sonra geldiği noktada piyasa payında yeni bir dip seviyeye indi.

Bitcoin’in erken dönem yatırımcılarından ve daha önce “Bitcoin İsa” lakabı ile anılan Roger Ver’in öncülük ettiği kripto paranın dominansı yüzde 1.29’a geriledi. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği üzere, Bitcoin Cash’in fiyatı, 2018 yılının sonlarından beri neredeyse yatay bir seyir izliyor. Fiyat böyle bir aralığa sıkışırken son aylarda diğer kripto paralara daha çok para girdikçe Bitcoin Cash’in piyasa payı da büyük ölçüde geriledi.

Bitcoin Cash grafiği
Bitcoin Cash grafiği

2017’de yüzde 14’e kadar çıkmıştı!

Mevcut yüzde 1.29’luk oran, BCH’nin 4 bin 300 doları aşarak rekor fiyata ulaştığı 2017 yılının sonlarında yüzde 14’e dayanmıştı. Bu durum fiyat yüzde 94 değer kaybederken piyasa payının ise yüzde 91 oranında geri çekildiğini gösteriyor. BCH, haberin yayına girdiği dakikalarda 230 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash dominans grafiği
Bitcoin Cash dominans grafiği, TradingView

Olumlu gelişmeler fiyata yaramadı

Geçtiğimiz ay, kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale’in Bitcoin Cash fonu, halka açık olarak işlem görmeye başlamıştı. Kripto para, Nisan ayında da bir blok ödülü yarılanması geçirmişti. Bu olumlu gelişmeler, BCH’nin fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl