Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin Cash’te tarihin ilk blok ödülü yarılanması gerçekleşti

2017 yılında piyasaya çıkan Bitcoin Cash'te ilk blok ödülü yarılanması gerçekleşti. Madencilere verilen blok başına ödüller 6.25 BCH'ye düştü.

Piyasa değeri ile en büyük beşinci kripto para olan Bitcoin Cash, tarihinin ilk blok ödülü yarılanmasını tamamladı.

Birkaç dakika önce gerçekleşen yarılanma sonrasında, blok başına verilen madencilik ödülleri 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşürüldü.

Yarılanmanın gerçekleşmesiyle beraber BCH fiyatında küçük bir düşüş görüldü. Kripto para, 270 dolardan 263 dolara geriledi ve haberin yayına girdiği dakikalarda 264 dolardan alınıp satılıyor.

Şimdi, fiyat ve hash rate tarafında seyrin nasıl olacağı merakla bekleniyor. Beklentiler, madencilik gelirlerinin yarı yarıya düşmesiyle birlikte birçok madencinin Bitcoin Cash madenciliği yapmayı bırakacağı ve hash rate’in düşüşe geçeceği yönünde. Bununla birlikte, fiyatta olası bir artış madencilerin kepenk indirmesinin önüne geçebilir.

Kısa vadede verimsiz madencilerin ağdan ayrılması, bir satış dalgasını beraberinde getirebilir. Bu madencilerin ağdan çıkış yaparken elinde tuttukları BCH’leri satacağı öngörülüyor.

Bitcoin Cash, 2017 yılının Ağustos ayında Bitcoin’den çatallanarak oluşturulmuştu.

Birkaç gün içinde bir başka kripto parada daha yarılanma var. Yine bir Bitcoin çatalı olan Bitcoin Satoshi’s Vision’da (BSV) blok ödülleri, tahmini olarak 10 Nisan’da yarılanacak.

Bitcoin’in halving’i ise önümüzdeki ay gerçekleşecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl