Bitcoin Cash yatırımcıları, hard fork öncesi borsalara 1,000,000 BCH taşıdı

Bitcoin Cash yatırımcıları, 15 Kasım'da meydana gelecek hard fork ve yeni coin oluşumu öncesinde borsalara 257 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash (BCH) taşıdılar.

bitcoin-hard-fork

Bitcoin Cash yatırımcıları 15 Kasım tarihi için plânlanan çatallanmadan ötürü son 1 haftada tam 257 milyon dolar değerinde BCH’yi borsalara taşıdılar.

Veri analiz şirketi Chainalysis’in baş ekonomisti olan Phillip Gradwell’e göre 1 milyondan fazla BCH, hard fork’ta volatilitenin fazla olacağı düşüncesiyle diğer kripto paralarla değişim yapmak için son 7 günde trade platformlarına taşındı:

Hard fork’a yaklaşılırken, son 7 günde 1 milyondan fazla BCH borsalara taşındı. Bu hareketler BCH fiyatını Bitcoin paritesinde de ciddi şekilde düşürdü”

Bitcoin Cash blokzincirinin sert çatallanma sonrasında zincir ayrımına girecek şekilde ayarlandığı belirtiliyor. Kripto para birimi topluluğu, yeni bir madencilik algoritmasının getirilmesi ve blok ödüllerinin yüzde 8’inin BCH madencilerinden Bitcoin ABC geliştirme ekibine tahsis edilmesi üzerine fikir ayrılığı yaşıyor.

Blok ödülünün dağıtılmasından yana olanlar Bitcoin ABC’nin geliştirme ekibine destek olurken, BCH nodları ve madencileri ise Bitcoin Cash Node (BCHN) sinyali vermeye başladılar. BCH topluluğunda bazıları, paranın merkeziyetsiz yapısına zarar vereceği için yüzde 8’lik bu ödemeye karşı çıkarken, bazıları ise bunu bir “vergi” olarak görüyor.

Veriler, Bitcoin Cash hash oranlarının yüzde 80’ini kontrol eden madencilerin BCHN’ye olumlu baktıklarını gösterirken, nodlar ise neredeyse eşit. Bazı kripto para borsaları da bu konuda tepki vermekte erken davrandılar ve hard fork’un gerçekleşmesi durumunda elinde BCH tutan kullanıcılara diğer token’ın da dağıtılacağını belirttiler ancak bazıları da en çok hash oranına sahip olan token’ı destekleyeceklerini açıkladılar. BCH-BSV sert çatallanması öncesinde iki coin’in de vadelilerini destekleyen Poloniex borsası bu kez de fork öncesi trade’inde aynı şeyi yaptı.

Uzmanlar son 7 günde Bitcoin Cash yatırımcılarının borsalara tam 257 milyon dolarlık BCH taşımasının altında, volatiliteden kaçma isteğinin yanı sıra, zincir ayrımı durumunda yeni bir token elde etme girişiminin olabileceğini aktardılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl