Bitcoin Cash üzerinde çalışan sosyal medya uygulaması Hivr görücüye çıktı

Bitcoin Cash blok zinciri üzerine kurulu sosyal medya uygulaması Hivr, beta sürümü ile piyasaya çıktı.

Bitcoin Cash’in sosyal medya uygulaması Hivr beta haliyle yayınlandı. Platform şu anda Android cihazlar için kullanıma hazır durumda. Ayrıca anlık mesajlaşma, içerik paylaşma, cüzdan desteği ve daha fazlası gibi özelliklere sahip.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca birçok geliştirici Bitcoin Cash destekli forum ve sosyal medya platformları tasarladı. Şu anda ise yeni proje Hivr görücüye çıkmış durumda.

Hivr’in arkasında ekip lansman duyurusunda, Bitcoin Cash blok zincirinin üzerine medya yüklenmesine olanak sağlayan çeşitli platformların bulunduğunun farkında olduklarını ancak bunların çoğunun -Blockpress ve Memo.cash- aynı anda sadece birkaç özelliği desteklediklerini, bundan daha fazlası olmadıklarını söyledi.

Hivr ise örneğin diğerlerinde olmayan anlık mesajlaşma özelliği sunuyor. Diğer platformlar post oluşturmak için az bir miktar Bitcoin Cash’e ihtiyaç duyarken Hivr tamamen ücretsiz durumda.

Hivr ekibi ayrıca şunları kaydetti:

“Hivr’i oluşturduk çünkü Bitcoin Cash topluluğundaki tüm bu heyecan verici fikirleri iyi entegre edilmiş, kullanımı kolay bir uygulamada birleştirmek istedik. Hivr sayesinde dilediğiniz herhangi bir içeriği ücretsiz olarak paylaşabilir, gönderileri beğenebilir ve grup sohbetleri oluşturabilirsiniz. Hepsi bir uygulama içinde.”

Hivr platformunu açtığınızda karşınıza ilk olarak giriş ekranı çıkıyor. Buradan kayıt olabiliyorsunuz ya da kayıtlıysanız giriş yapabilirsiniz. Kaydolduktan sonra sizden birkaç tane ilgi alanı seçmeniz isteniyor. Daha sonra size bir Bitcoin Cash cüzdanı veriliyor. Böylece kullanıcı Hivr cüzdanını da yedekleyebiliyor.

Basit gezinme özelliği sayesinde uygulama gayet kullanışlı ve sade. Hivr’in şu an için, Bitcoin Cash’ın diğer sosyal medya uygulamaları kadar çok kullanıcısı yok. Ancak halihazırdaki kullanıcıları tüm özelliklerinden yararlanabiliyor.

Haber: Cryptodaily

→HALKA ARZ İÇİN HAZIRLANAN COİNBASE’DE TOPLU İŞTEN ÇIKARMA

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl