Bitcoin Cash’te (BCH) de halving yaklaşıyor: 1 ayda yüzde 90’dan fazla yükseliş

2017'de Bitcoin'in ilk kez çatallanmasıyla oluşan ve blok büyüklüklerinin artırılmış versiyonu olan Bitcoin Cash'te de ödül yarılanması yaklaşıyor. 4 Nisan günü gerçekleşecek olan halving öncesi BCH fiyatı 24 saatte %17'den fazla yükseldi. Son 1 aydaki yükseliş ise %100 seviyesine ulaşmak üzere...

Kripto para dünyası Bitcoin’deki ödül yarılanmasını merakla ve heyecanla beklerken, Bitcoin’in “ilk fork’u” olan Bitcoin Cash’te de sessiz sedasız aynı dönem yaklaşıyor. BCH için halving’in 4 Nisan günü gerçekleşmesi beklenirken, madenci ödülleri Bitcoin’de olduğu gibi 6.25 adetten 3.125 adede inecek.

Açık pozisyon seviyesi de arttı

Ödül yarılanmasının yaklaştığı Bitcoin Cash’te önemli bir ralli de yaşanıyor. Son bir aydaki artış %92 olurken, son 24 saatteki yükseliş de %17 oldu. Günlük işlem hacmi de %150’den fazla artarken rakam 1.76 milyar dolara çıktı. BCH’deki opsiyon işlemleri de, bir önceki haftaya göre 2 kattan fazla arttı ve 213 milyon dolardan 500 milyon doların da üzerine çıktı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğiniz hafta ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase, Bitcoin Cash için kaldıraçlı işlemler başlatacağını duyurmuştu.

Son 30 günün 19’unda günü yükselişle tamamlayan BCH için analistler fiyatın 2000 dolara kadar yükselebileceği tahminini yapıyorlar.

BCH haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 575 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl