Bitcoin Cash, son bir haftada yüzde 80 değer kazandı

Geçtiğimiz Ağustos ayında çatallanma ile Bitcoin'den ayrılan Bitcoin Cash, son yedi gün içinde dolar bazında yüzde 80 oranında yükseldi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında çatallanma ile Bitcoin‘den ayrılan Bitcoin Cash, son yedi gün içinde dolar bazında yüzde 80 oranında yükseldi. Bitcoin Cash Bugün ise yaklaşık olarak yüzde 17’lik bir artış göstererek 1.400 dolar seviyesine geldi.

Bitcoin Cash‘teki bu yükselişin yaklaşan çatallanma sonucunda oluştuğu söylenebilir.

15 Mayıs’ta mecburi çatallanmaya gidecek olan Bitcoin Cash’te, çatallanma, işlem bloklarının boyutunu arttırarak Bitcoin Cash’in işlem gücünü arttırmayı amaçlıyor.

eToro ticaret platformunun analisti Mati Greenspan yaklaşan çatallanma ile ilgili, “Gerçekleşek olan çatallanma sonucunda Bitcoin Cash’in 8 MB olan blok boyutu 32 MB’ye çıkarılması planlanıyor. Aynı zamanda SegWit protokolü de kaldırılacak. Ancak bu çatallanma sonucunda ortaya çıkacak olan yeni coin’e sahip olmak isteyip Bitcoin Cash’e yatırım yapanlar hayal kırıklığına uğrayabilir. Yine de kripto ticareti yapan çoğu kişinin aklında hala Bitcoin çatalanmaları duruyor. Mecburi çatallanmaları yükselen fiyatla ilişkilendirenlerin sayısı gittikçe artıyor. Özellikle Japonya ve Güney Kore pazarlarında.” ifadelerini kullandı

Greenspan, son olarak son günlerde Japonya ve Güney Kore’deki Bitcoin Cash işlemlerindeki artışa dikkat çekti ve bunun kripto para piyasalarında devam eden ivmeye katkıda bulunacağını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl