Grayscale, Bitcoin Cash ve Litecoin Trust’larını halka açtı

En büyük kripto yatırım şirketlerinden olan ve sürekli olarak Bitcoin toplamasıyla bilinen Grayscale Yatırım, Bitcoin Cash ve Litecoin için “trust” ürünlerini halka açtı. Firmanın pazartesi günü DTC uygunluk belgesini almasından sonra BCHG ve LTCN, tezgah üstü piyasalar olarak da bilinen OTC’lerde alınıp satılabiliyor.

Ürün adları BCHG ve LTCN olan iki fon, kurumsal (ve şimdi perakende) yatırımcılara Bitcoin Cash (5.8 milyar dolar piyasa değeri) ve Litecoin’e (4.3 milyar dolar piyasa değeri) ulaşma imkanı tanıyacak.

Grayscale, kripto trust ürünleri sayesinde, dijital paralarla ilgili bilgi birikimine sahip olmayan ya da fonlarını saklama riskine girmek istemeyen yatırımcılara kapı açan bir şirket oldu.

Grayscale ayrıca duyuru öncesinde, bazı sisteme üye yatırımcılara ürünlerin özel tekliflerle açıldığını da belirtti. (6,028,000 BCHG hissesi ve 2,500,800 LTCN hissesi)

Bu hisseler kurumsal yatırımcıların 1 yıllık elde tutma sürelerinin dolmasının ardından halka açık olarak “trade” edilebilecek.

Grayscale yöneticisi Michael Sonnenshein de konuyla ilgili olrak, “Özel tekliflerin olduğu 10 hissemiz sadece kurumsal ve üye yatırımcılara açıktır. Regülatörlerle birlikte çalışmak ve bu sayede daha çok kurumsal yatırımcıyı şirketimize çekmek heyecan verici” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl