Grayscale’in Bitcoin Cash ve Litecoin ürünlerinde %1000’den fazla prim

Grayscale'in Bitcoin Cash Trust (BCHG) ve Litecoin Trust (LTCN) ürünleri, dayanak varlıkların gerçek fiyatına oranla yüzde 1000'in üzerinde primle işlem görüyor.

bitcoin-cash-litecoin

Dünyanın en büyük kripto para yatırım firmalarından olan Grayscale’in sitesindeki verilere göre; Bitcoin Cash ve Litecoin hisseleri, dayanak varlığın gerçek fiyatına oranla yüzde 1000’in üzerinde bir primle işlem görüyor.

Firmanın, Grayscale Bitcoin Cash için hisse başına gösterdiği fiyat 37.90 dolar ancak BCH’nin hisse başına olan gerçek fiyatı ise 3.19 dolar. Bu da varlığın yaklaşık yüzde 1188 primle satıldığı anlamına geliyor. Grayscale Litecoin Trust’ının da benzer şekilde performans gösterdiği söylenebilir. Trust’taki hisse başına LTC fiyatı 500 dolar ancak hisse başına 0.09 LTC alınabiliyor. Dolayısıyla dayanak varlığın gerçek değeri 8.37 dolar seviyesinde. Bu da tam fiyatta tam yüzde 6 binlik bir prime denk geliyor.

Bilindiği üzere bu ürünler, borsa yerine tezgah üstü de denilen OTC piyasalarda işlem görüyorlar. Uzmanlar, fiyatlardaki farkın kullanıcılara varlığın net fiyatı (NAV) ile prim arasındaki farktan dolayı artışı yakalama fırsatı verdiğini belirtiyorlar.

Ethereum’da prim oranı yüzde 60

Grayscale’de Bitcoin (GBTC) ve Ethereum’da (ETHE) ise sırayla yüzde 22.78 ve yüzde 59.93’lük prim oranları söz konusu. Haziran ayrında yüzde 830’luk oranda olan ETHE primi, Ethereum’un boğa koşusu sonrasında keskin bir düşüş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl