Grayscale’de Bitcoin Cash ve Litecoin için olağanüstü prim oranları

Geçtiğimiz günlerde işlem görmeye başlayan ve LTCN ve BCHG hisseleri, dayanak varlığa göre yüzde 1000'i aşan prim oranlarıyla işlem görüyor.

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash ve Litecoin fonlarını halka açmıştı.

Litecoin Trust’ta yüzde 1120 prim

Grayscale’in BTC ve LTC ürünlerinin halka açık olarak işlem görmeye başlamasının üzerinden henüz birkaç gün geçmişken her ikisi de çarpıcı prim oranlarıyla alınıp satılıyor. Şu anda Litecoin Trust’ın (LTCN) dayanak varlığın fiyatına göre prim oranı yüzde 1120’nin üzerinde. Her bir Litecoin Trust hissesi, 0.094 LTC’ye karşılık geliyor. Mevcut Litecoin fiyatıyla bu 5.9 dolara denk. Oysa LTCN şu anda 72 dolardan işlem görüyor.

Bireysel yatırımcılardan gelen yüksek talep, fonun erken yatırımcılarına büyük getiri sağladı.

Her iki Grayscale ürünü de 2018 yılının Nisan ayında faaliyete geçmişti ve o günden bugüne Bitcoin Cash Trust’a 29 milyon, Litecoin Trust’a ise 19.5 milyon dolar vardı. Şirket, Pazartesi günü her iki fonu da halka açık olarak alınıp satılabilir hale getirdi. Bu, hisseler gibi işlem görebilecekleri anlamına geliyor. Böylece alıcılar da Litecoin ve Bitcoin Cash’e bir kripto para borsasından alma ve bu paraları güvenle tutma zahmetine girmeden yatırım yapıyor.

Kripto para araştırma şirketi Arcane Research, bu olağanüstü prim oranlarını bu fonlarla işlem yapmanın Amerikalı bireysel yatırımcıların 401K’ları (bireysel emeklilik sistemi) aracılığıyla kripto paralara yatırım yapmalarının tek yolu olmasına dayandırıyor.

Bitcoin Cash Trust, yüzde 800’lük primle alıcı buluyor

Öte yandan Bitcoin Cash Trust’ta (BCHG) günü 25 dolarda kapattı. Oysa dayanak varlık BCH’nin fiyatı göz önüne alındığında her bir BCHG hissesi, 2.8 dolara eşit. Bu da BCHG’nin yüzde 800’lük bir primle alıcı bulduğunu gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl