Craig Wright: Bitcoin Cash’te yüzde 51’i ele geçirdik

Bitcoin SV prokotolünün arkasındaki isim Craig Wright, Bitcoin Cash'te madencilik gücünün %51'inden fazlasına ulaştıklarını öne sürdü.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin Cash ağındaki madencilerin %51’inden fazlasının liderliğindeki protokol Bitcoin Cash SV’yi desteklediğini öne sürdü.

Tone Vays ile bir röportaj gerçekleştiren Wright, daha fazla madencinin Bitcoin Cash SV’yi destekleceğini fakat henüz bunu açıklamadıklarını söyledi. Bununla birlikte halihazırda Wright’ın destekçileri, %51’lik hashrate eşiğini aşmış durumda.

Coin.Dance’dan elde edilen veriler, SV’yi destekleyen havuzların (CoinGeek, Mempool, BMG ve SVP) gerçekten hashrate üstünlüğünü yakaladığını gösteriyor. Bu madencilik havuzlarının tamamı Bitcoin Cash ağının %63.2’sini oluşturuyor.

Bir ağda hashrate’in çoğunluğuna sahip olmak BCH blok zincirinin bölünmesi durumunda madencilerin rakip blok zincirini öldürülebileceği anlamını taşıyor. Bunun yaşanması halinde BCH işe yaramaz hale gelebilir. Ancak madencilerin kârlılık odaklı olduğu, kârlılığın yetersiz kaldığı durumda desteği çekebilecekleri unutulmamalı.

Bitmain’in kurucusu Jihan Wu ile Roger Ver’in liderliğindeki diğer cephe de hashrate tehdidine karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Birkaç gün önce Bitmain’in Çin’deki yerel madencilerle görüşerek hashrate savaşında üstünlük sağlayabilmek için 90,000 Antminer S9 madencilik cihazı konuşlandırmaya hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

Yaklaşan Bitcoin Cash çatallanması

Bitcoin Cash’te 15 Kasım’da yapılacak olan güncelleme konusunda bir anlaşmazlık yaşanmış bu durum topluluğu bölmüştü. Craig Wright ile Calvin Ayre ve Jihan Wu ile Roger Ver’in başını çektiği iki farklı grup oluştu. İki taraf Bitcoin Cash’in geleceği için farklı vizyonlara sahip.

Bitcoin Cash’in orijinal geliştirici ekibi Bitcoin ABC, 32 MB’lik blok boyutlarını korurken atomic swap’ları kolaylaştıracak önemli değişiklikleri desteklemeyi planlıyor. Diğer tarafta Craig Wright ve nChain tarafından desklenen Bitcoin SV’nin ise blok boyutlarını 128 MB’ye yükseltmek gibi bir planı var.

Haber: CryptoGlobe

→ İRAN RESMİ OLARAK KENDİ KRİPTO PARASINI GELİŞTİRDİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl