Bitcoin Cash nasıl alınır? 6 adımda Bitcoin Cash satın alın

4000$'ın üzerine çıkan Bitcoin klonu, muazzam yükselişiyle yatırımcıların da ilgisini çekti. Peki Bitcoin Cash nasıl alınır? İşte detaylar.

Bitcoin Cash, bir zamanlar “Bitcoin İsa” olarak bilinen Bitcoin‘in erken yatırımcılarından Roger Ver’in liderliğinde 23 Temmuz 2017 tarihinde piyasaya sürüldü. İlk dönemlerinde 250-400$ civarında işlem gören Bitcoin Cash, 20 Aralık 2017’de dünyanın en büyük dijital para platformlarından Coinbase’in Bitcoin Cash ticaretini başlatmasıyla tarihi zirveleri gördü. 4000$’ın üzerine çıkan Bitcoin klonu, muazzam yükselişiyle yatırımcıların da ilgisini çekti. Peki Bitcoin Cash nasıl alınır?

Bitcoin Cash nasıl alınır

Bitcoin Cash’i Türkiye’de bulunan Paribu, BTCTurk gibi borsalar üzerinden alamıyoruz. Bu nedenle yabancı borsaları kullanmak durumunda kalacağız.

İşte adımlar:

1- Düşük komisyonlarla çalışan ve güçlü bir altyapıya sahip Binance‘de hesabınız yoksa önce bir hesap açın. Dilerseniz Bitfinex, Bittrex gibi borsalar üzerinden de Bitcoin Cash alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Devam eden aşağıdaki adımlar Binance borsası için geçerli.

2- Hesabınıza Bitcoin transfer edin.

3- Bitcoin’leriniz hesaba geçtikten sonra sol üstte bulunan Exchange bölümünden Basic‘e giriş yapın. İleri düzey kullanıcılar Advanced‘ı de kullanabilirler.

4- Sağ tarafta bulunan arama kutucuğuna BCC yazın ve BCC/BTC çiftine tıklayın.

5- Buy BCC bölümünden fiyat ve miktar bilgisi girerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki işlemi daha da basitleştirmek istiyorsanız Market‘e tıklayın ve sadece ne kadar BCC alacağınızı girin. Yalnız bu işlemde ödeyeceğiniz komisyon biraz daha fazla olacak.

6- Fiyat ve miktarı girdikten sonra Buy BCC butonuna tıklayın.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. emre Yanıtla

    Emeğinize sağlık başarılı bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlara ekledim. iyi günler.