Ünlü milyarder Bitcoin Cash propagandasına daha fazla dayanamadı

Kripto para dünyasının önde gelen birçok figürü gibi ünlü milyarder Michael Novogratz da Twitter'daki "@Bitcoin" hesabının Bitcoin'i kötüleyerek Bitcoin Cash propagandası yapan tweet'lerine daha fazla dayanamadı.

Kripto para dünyasının önde gelen birçok figürü gibi ünlü milyarder Michael Novogratz da Twitter’daki “@Bitcoin” hesabının Bitcoin‘i kötüleyerek Bitcoin Cash propagandası yapan tweet’lerine daha fazla dayanamadı.

Dün söz konusu hesap üzerinden şöyle bir tweet paylaşılmıştı:

“Bitcoin Cash, en eski kripto paradır. Whitepaper’ı 2008’de yayınlandı ve genesis bloku Ocak 2009’da çıkarıldı.

Bitcoin Core (BTC), bir whitepaper’a sahip olmayan ve şu anki modeli altında sadece iki yıldır çalışan deneysel bir para birimidir.”

Bu tweet’e yanıt vermekten kendini alamayan Novogratz ise şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin Core, BTC’dir. O bir değer deposu, dijital altın. Piyasa değeri, Bitcoin Cash’i gölgede bırakıyor. Tanım olarak ödemeler için bir para birimi olmak istiyorsanız istikrarlı bir değere sahip olmanız gerekir. O halde neden onu alayım ki?”

Bu yılın başlarında kripto para dünyasının en zengin isimlerinden biri haline gelen Novogratz, Goldman Sachs ile Fortress Investment Group’taki 26 yıllık Wall Street kariyerinin ardından 2015 yılında kripto para piyasasına girdi. Bloomberg’e göre Novogratz, kripto paralar Aralık 2017’deki rekor seviyeden aşağı düşerken bile yeni girişimi olan kripto para ticaret bankası Galaxy Digital’e 250 milyon dolar kazandırabildi.

Novogratz, kripto para piyasasının 2022 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşacağını düşünüyor.

Bitcoin topluluğundaki marka tartışması, lider kripto paranın geçtiğimiz yılın Ağustos ayında çatallanması ve Bitcoin Cash’in ortaya çıkmasından sonra patladı. Bitcoin Cash protokolü, kripto paranın ölçeklenebilirliğini kolaylaştırmak için işlemleri daha hızlı ve dolayısıyla daha ucuz hale getirmeyi amaçlıyor.

BTC ve BCH arasındaki bu mücadele, geçtiğimiz ayın sonunda bir dava boyutuna taşındı. En büyük Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver tarafından yönetilen kripto cüzdan ve medya servisi Bitcoin.com’un BTC alacak olan alıcıları kasti bir şekilde BCH almaya yönlendirmesi iddiasıyla BTC yanlısı topluluğun üyeleri tarafından dava edilmesi gündemdeydi. Bunun için bir kampanya başlatılmıştı ancak yetersiz finansman nedeniyle rafa kaldırıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl