OKCoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’yi liste dışı ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx’in ABD kolu OKCoin, Bitcoin almaya çalışan yeni kullanıcıları korumak adına ve prensipler gereği Bitcoin’in klonları olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV’yi (BSV) listeden çıkarıyor.

Konu hakkında OKCoin’den yapılan açıklamada, 1 Mart 2021 tarihinden başlamak üzere BCH ve BSV ile birlikte ETC ve EURS’nin de askıya alınacağı belirtildi.

Açıklamada, Bitcoin SV’nin listeden çıkarılması konusunda Craig Wright’ın kötü niyetli davranışlarının da etkisi olduğu vurgulandı. OKCoin CEO’su Hong Fang, Wright’ın Bitcoin’in teknik dökümanını internet sitelerinde barındıran geliştiricilere karşı yürüttüğü son yasal mücadelenin bir kırılma noktası olduğunun altını çizdi.

Ayrıca BCH ve BSV’nin Bitcoin’in adını taşıdıklarından piyasaya yeni girenler için kafa karışıklığına neden olduğu ifade edildi.

Bitcoin Cash, yaklaşık 14 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 10 kripto paradan biri. Bitcoin SV ise 5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 20. sırada yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl