Bitcoin Cash’teki tüm işlemlerin yarısı tek bir gizemli adresten

Geçtiğimiz ay boyunca Bitcoin Cash blok zincirindeki işlemlerin yarısının tek bir adres tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

CoinTelegraph’ta yer alan habere göre, geçtiğimiz ay Bitcoin Cash işlemlerinin yarısından fazlası tek bir adres tarafından gerçekleştirildi.

Bitcoin Cash blok gezgini, gizemli hesabın 8 Nisan’da faaliyete geçmesinden bu yana 587,000’den fazla işlem yaptığını ortaya koyuyor.

İşlemlerin çoğu oldukça küçük miktarlı ve saniyede 3-4 yeni işlem yapılacak şekilde düzenli biçimde gerçekleştiriliyor.

Adres, şimdiye kadar 22 bin 700 dolar değerinde yaklaşık 81 BCH almış ve 21 bin 500 dolar değerinde 76 BCH göndermiş görünüyor. Cüzdanın bakiyesinde ise 1200 dolarlık 4.3 BCH bulunuyor.

Hesabın oluşturulduğu dönemden bugüne kadar Bitcoin Cash blok zincirinin tamamında 1.17 milyon işlem yapıldı. İlgili cüzdan, bu miktarın yarısını oluşturuyor.

Bu kadar sık işlemle ağın gerçekte olduğundan daha yoğun kullanıldığı gösterilmek istenmiş olabilir.

Diğer bir teori de küçük miktarlı bu işlemlerin Bitcoin Cash blok zincirinde bir oyun testi amacıyla gerçekleştiriliyor olduğu yönünde.

Bitcoin Cash, TSİ 21.00 itibari ile yaklaşık 290 dolardan alınıp satılıyor. Kripto parada 15 Mayıs’ta bir sert çatallanma ile kod değişikliği uygulanacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl