Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin Cash’e ücretsiz sahip olmanız için kullanmanız gereken borsalar

Madencilik şirketi Bitmain’in önderliğinde Bitcoin’e bir alternatif olarak ortaya çıkarılan Bitcoin Cash’e her geçen gün büyüyen bir destek var. İlk olarak farklı isimlerle adlandırılan Bitcoin Cash, önce pek umursanmadı ancak sonra hatırı sayılır borsalar ve cüzdanlar tarafından desteklenmesiyle oldukça konuşulur oldu. Borsa ve cüzdanlar ikiye bölündü Borsalar ve cüzdanlar Bitcoin Cash konusunda adeta ikiye bölündü. Kimi Bitcoin Cash’i destekleyeceğini açıklarken kimi ise desteklemeyeceğini belirtti. Aralarında henüz net bir şekilde ne yapacağını ifade etmemiş olan borsalar ve cüzdanlar da bulunuyor. Bu...

Madencilik şirketi Bitmain’in önderliğinde Bitcoin’e bir alternatif olarak ortaya çıkarılan Bitcoin Cash’e her geçen gün büyüyen bir destek var. İlk olarak farklı isimlerle adlandırılan Bitcoin Cash, önce pek umursanmadı ancak sonra hatırı sayılır borsalar ve cüzdanlar tarafından desteklenmesiyle oldukça konuşulur oldu.

Borsa ve cüzdanlar ikiye bölündü

Borsalar ve cüzdanlar Bitcoin Cash konusunda adeta ikiye bölündü. Kimi Bitcoin Cash’i destekleyeceğini açıklarken kimi ise desteklemeyeceğini belirtti. Aralarında henüz net bir şekilde ne yapacağını ifade etmemiş olan borsalar ve cüzdanlar da bulunuyor.

Bu yazının ana konusunu Bitcoin’inize eşdeğerde Bitcoin Cash verecek olan borsalar oluşturacak. Şimdiye kadar nasıl bir yol izleyeceği netleşmiş olan şirketlerin Bitcoin Cash konusunda ne yapacağını net bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Bitcoin Cash’e ücretsiz bir şekilde sahip olmak için aşağıda yazılı olan borsalardan Bitcoin Cash’i destekleyen ve Bitcoin’inize eşdeğerde Bitcoin Cash vereceğini açıklayanlara 1 Ağustos tarihi öncesinde Bitcoin yatırmanız gerekiyor.

Bitfinex

Japon menşeili bir kripto para birimi borsası olan Bitfinex, Bitcoin’inize eşdeğer oranda Bitcoin Cash verecek. Yani 1 BTC’nin varsa 1 BCH alacaksınız. Ancak borsa ilk aşamada Bitcoin Cash ile ticaret yapılmasına imkan vermeyecek. Bu konu forktan sonra netleşecek.

Bitstamp

Bitstamp, Bitcoin Cash’i desteklemeyeceklerini açıkladı.

Gemini

Gemini de Bitcoin Cash’i desteklemeyeceklerini ancak gelecekte bunun olabileceğini belirtti.

Coinbase/GDAX

Coinbase ve GDAX, Bitcoin Cash’i desteklemeyeceklerini net bir şekilde ifade ettiler.

Kraken

San Fransisco menşeili bir borsa olan Kraken, Bitcoin Cash’i destekleyecek ve Bitcoin’inize eşdeğer oranda size Bitcoin Cash verecek. Platform, aynı zamanda Bitcoin Cash ticaretine de izin verecek.

itBit

itBit, Bitcoin Cash’in bir altcoin olduğunu belirterek desteklemeyeceklerini açıkladı.

OkCoin

OkCoin, Bitcoin Cash’i destekleyecek ve Bitcoin‘inize eşdeğerde Bitcoin Cash verecek. Platform, Bitcoin Cash’in ticaretine de izin verebilir. Bu henüz belirsiz.

Huobi

Huobi, Bitcoin Cash’i destekleyecek ve bakiyenizdeki Bitcoin’iniz kadar Bitcoin Cash verecek. Site, Bitcoin Cash ticaretine de imkan tanıyacak.

BTCC

BTCC, Bitcoin Cash’i destekleyecek. Bakiyenizdeki Bitcoin’ler kadar ücretsiz Bitcoin Cash alabileceksiniz ancak Bitcoin Cash için al-sat imkanı henüz belirsiz.

Korbit

Korbit, Bitcoin Cash’i destekleyecek ve Bitcoin’inize eşdeğerde Bitcoin Cash verecek. Bitcoin Cash ticareti de muhtemel olarak başlatılacak.

Bithumb

Bithumb, Bitcoin Cash’i destekleyeceğini açıklayan borsalardan. Bitcoin’inize eşdeğerde Bitcoin Cash verecek ve Bitcoin Cash ticareti yapılabilecek.

Poloniex

Poloniex’in tutumu henüz netleşmedi. Şu aşamada desteklemiyorlar ancak son güne kadar tutumularını değiştirebilirler.

Bittrex

Bitrex, Bitcoin Cash’i destekleyecek ve Bitcoin’inize eşdeğerde Bitcoin Cash verecek. Bitcoin Cash ticareti de yapılabilecek.

Sormak istediğniz soru ve ekleme yapmak istediğiniz konular için aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Bahadır Cevapla

  Merhaba. Mesela benim paribu da bir miktar btc var. Burdaki borsadan btc cash nasil alabilirim.?

  1. Burak Köse Cevapla

   Merhaba, fork anında borsada tuttuğunuz bir miktar BTC varsa o miktar kadar borsa sizin bakiyenize BCH yansıtmış olmalı. Buradaki önemli şey borsada fork anında Bitcoin bulunduruyor olmanızdır.

 2. onur Cevapla

  bch yi hangi borsaya aktarmalyım güvenilir ve kayıt işlemleri kolay bi borsa önerir misiniz yeniyim yabancı borsada hiç işlem yapmadım

  1. Burak Köse Cevapla

   Merhaba, Kraken ya da Bitfinex’i önerebiliriz. Kayıt işlemlerinin kolay olduğu borsalar genellikle güvenilir değildir.