Bitcoin Cat hazırlığı: 15 Kasım’da gelebilir

bitcoin-cat

Son birkaç günde Bitcoin Cash Zorluk Ayarlama Algoritması (DAA) topluluk içinde kutuplaştırıcı bir tartışma haline geldi.

Tüm polemiklerin ortasında ise ViaBTC kurucusu Haipo Yang, Bitcoin Cat (Bitcoin Kedi) adlı yeni BCH çatallanmasını duyurdu.

ViaBTC yöneticisi 6 Ağustos’ta konuyla ilgili Twitter’dan şunları yazmıştı:

“BCH’den oluşan yeni bir çatallanma yaratmayı düşünüyorum. Adı da Bitcoin Cat olacak. Bu geçici bir isim. Kediler şirin ve zararsızdır dolayısıyla herhangi bir savaşın içinde olmazlar.”

Bu tweet’in ardından BCH topluluğunun “gerçek” liderlere ihtiyacı olduğunu belirten Yang, şu yorumu yaptı:

“Bitcoin Cash’te olan herkes CAT’i inşa etmeye katılabilir. Haydi Btcoin’i yeniden büyük yapalım”

6 Ağustos’ta da konuyla ilgili tweet’lerine devam eden Haipo Yang, “Bitcoin fork’u fikri”nden de öteye gitti ve şunları yazdı:

“Eğer Bitcoin Cash, çatallanmadan bu yana hiç hareket etmemiş olan UTXO’ları yerinden oynatırsa blok ödüllerini 2 katına çıkarabilir, IFP olmadan vakıf fonuna para desteği sağlayabilir ve bunu 21 milyonluk limiti bozmadan yapabiliriz”

Cuma günü de ViaBTC’nin kurucusu, fikri ortaya koyduktan sonra bunun Çin toplumunda birçok tartışmaya neden olduğunu söyledi. Haipo Yang şöyle konuştu:

“Bitcoin Cat, Bitcoin Cash’e dayalı bir çatallanma parasıdır ve 15 Kasım’da doğması muhtemeldir.”

Haipo Yang’ın Bitcoin Cat’i, BCH ve diğer blok zincirlerinden çok sayıda farklılığa sahip olacak. Akıllı sözleşmelerin önemli olacağını belirten Yang, Bitcoin üzerindeki temel script işlemlerinin de yetersiz olduğunu söyledi.

Ayrıca, madencilik algoritmasının gelecekte daha ASIC dostu olacak şekilde değiştirilmesi gerektiğini belirten Yang, bir blog yazısında da, “Bitcoin madenciliği algoritması her zaman olduğu gibi kullanılsa ya da herhangi bir DAA algoritması kullanılsa dâhi hashrate gelgiti ortadan kalkmaz” yorumunu yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl