Borsalardan dün 120 milyon dolarlık Bitcoin çekildi

Bitcoin'in çok kritik bir seviye olan 19 bin 500 doların üzerine çıkması ve bu seviyenin üzerinde kalmayı sürdürmesi, Bitcoin yatırımcılarının güvenini tazeledi. Dün yaklaşık 120 milyon dolarlık Bitcoin borsalardan çıkarken, bu rakam son 1 ayın ikinci en yüksek seviyesine işaret ediyor.

17 Ocak günü itibarıyla borsalardan yaklaşık 120 milyon dolarlık Bitcoin çekildi. Zincir üstü veri platformu Glassnode’un elde ettiği bilgilere göre bu çekimlerin büyük kısmı 100 bin ilâ 10 milyon dolarlık meblağlar arasında oldu. Dolayısıyla çekimlerin kurumsal yatırımcılar ya da sektörün büyük oyuncuları tarafından yapıldığı düşünülebilir.

En yüksek rakam 13 Ocak’ta

17 Ocak’ta yapılan çekimler son 1 aydaki en yüksek ikinci çekim seviyesine işaret ediyor. Birinci sırada ise 13 Ocak günü var. Bu günde çekilen Bitcoin’lerin değeri ise 200 milyon doların üzerinde… 13 Ocak çekimleri, 6 aylık süre içerisinde borsalardan bir günde çıkış yapılan en büyük 3. değeri gösteriyor. Buradaki çekimlerin büyük bölümünün de Binance borsasından olması dikkat çekiyor.

Bilindiği gibi aralık ayında Binance borsasının çekimleri durduracağı korkusu nedeniyle bu platformdan sadece 2 günde 5 milyar dolardan fazla kripto para çıkışı olmuştu.

FTX ve Celsius başta olmak üzere birçok merkezi platformun iflas etmesi, kullanıcıları merkeziyetsiz kişisel cüzdanlara itmişti.

Genelde borsalardan yapılan çekimler, yatırımcıların kısa süre içerisinde satış yapmayı düşünmedikleri anlamına geliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl